Příprava v plném proudu

02/06/2013

        Svůj první článek o průběhu kondiční přípravy jsem si nechal na dnešek, jelikož mám odpočinkový den. Chci vám popsat některé průběhy tréninku, pocity a dávky, které absolvuji každý den. 

        Obecně, každý týden proběhne 10 tréninkových jednotek. 2 jsou badmintonové a zbytek kondiční, kde je zahrnuto vše ( síla, vytrvalost, rychlost a dynamika ). Jediný herní trénink mám v pondělí ráno, kde celou hodinu hraji kombinace po celém kurtě abych si zkusil celou škálu úderů a vychodil si kurt. Druhý herní trénink je pod vedením Davida ve středu. Děláme speciální cvičení s bosou, gumou kolem pasu atd. Jsou to velmi dobrá cvičení na která jsem nebyl zvyklý. Je to zpestření a velmi dobrý pomocník na rychlost a dynamiku po kurtě. Nakonec tréninku dělám vždy přeběhy. 

        Teď ohledně kondičních tréninků. Zatím nám počasí moc nepřeje a díky tomu jsme strávili více času na běhacím páse, než na ovále, ale i tak si dokážeme poradit a nasimulovat trénink! Např. ve čtvrtek jsem měl jít běhat 10 krát 400 metrů. Díky počasí jsme byli nuceni jít do fitnessu, ale to nevádí, protože jsem si to odběhal na běžeckém pásu :-)! Je to nezvyk, hlavně když trenér pustí rychlost 20 km/h a vy pouze naskočíte a běžíte daný čas, poté seskočíte a takhle 10 krát. Nebo další trénink ve znamení simulace byly výběhy kopců. Běžeckou plošinu jsme dali co nejvýšše a 15 krát jsem ji znovu vybíhal. Jsou to velmi náročné tréninky, kde si  sahám na dno svých sil, avšak po každém takovém tréninku se cítím silnější. Věřím, že čím více si projdu takových tréninku, tím budu jak mentálně, tak fyzicky nejlépe připraveným hráčem! Jiné tréninku jsou na schodech a na rovině s kužely. Adam 

Archiv novinek

Instagram

Facebook

13/12/2018

Jak už všichni víte, spolupracuji s firmou Akuna, jejichž potravinové doplňky mi pomáhají regenerovat a zůstat fit při těžkých tréninzích. Mám tady teď takový sportovní balíček i pro vás. Co musíte udělat abyste ho získali? Napište do komentářů, jestli potravinové doplňky při sportu používáte a když tak jaké. Samotného mě zajímá, co všechno může sportovcům při výkonu pomáhat. Samozřejmě pište jen ty legální ;-) Respektuji i to, že napíšete, že nepoužíváte, ať už z jakéhokoliv důvodu. Vyhrát můžete i tak. Jo a vybírat vítěze tohoto balíčku budeme jen z fanoušků stránky Akuna CZ s.r.o., takže pokud jimi ještě nejste, mrkněte tam.

10/12/2018

Bojovali jsme, ale bohužel to nakonec o kousek nevyšlo. I tak super zážitek s reprezentací, díky. Postup byl doopravdy velice blízko, ale nakonec to vyhráli Španělé, i když se nám je podařilo porazit.

Náhodná galerie

ME 2018, Huelva

Všechny galerie