Mezinárodní mistrovství Slovinska

12/05/2013

        Na svůj poslední turnaj této sezony jsem se vydal ve středu odpoledne společně s mým otcem do slovinského Medvodě. Cesta byla poměrně krátká. Po příjezdu jsme se ubytovali a udělali pohodu. Mým cílem bylo zkusit se ještě namotivovat na jeden poslední turnaj. Chtěl jsem ještě zabojovat o co nejlepší výsledek, abych ukončil sezonu s dobrým pocitem! 

        Do svého prvního kola na turnaji jsem v kvalifikaci nastoupil proti Rakušanovi Mathiasu Almerovi. Mathias je skvělý hráč, který má mnoho zkušeností a navíc obsadil na letošním ME juniorů 3. místo v mužském singlu. Věděl jsem, že to nebude lehké a také jsem moc nevěřil v to, že bych mohl vyhrát. Na druhou stranu jsem si říkal, že pokud budu hrát, jako v Liberci, kde jsem hrál uvolněně a užíval jsem si každý okamžik na kurtu, mohl bych uhrát vyrovnaný boj. Náš zápas byl na centrálním dvorci číslo 1. Od počátku zápasu jsem se cítil velmi dobře, jak po psychické, tak fyzické stránce. Byl jsem v pohodě. Údery, co jsem hrál, mi vycházely a byly velmi účinné. V tomto zápase jsem byl tzv. " UNDERDOG ", který nemá co ztratit. Pocítil jsem menší nervozitu na soupeřově hře, kterou jsem využil. První set vyhrávám 21:16 a jsem na koni. Bohužel ve druhém začínám dělat více chyb a moje hra se stáhne do obrany, což je špatně. K tomu se přidá špatná strana, na které nejdou vidět míčky. Ve druhém prohrávám 10:21. Ve třetím znovu vlétnu a vyhrávám jasně 21:14! Mám radost, je to velmi cenný skalp! 

        Jako každá pohádka má konec, tak i moje působení na turnaji skončilo v zápětí. Trochu štěstí mi chybělo, které mě provázelo poslední dobou. Ve druhém kole kvalifikace jsem prohrál s ukrajinckou " mlátičkou ", která nehrála nic jiného, než smeč. Ne, že bych hrál špatně ani po fyzické stránce jsem nezaostával, ale chybělo mi právě to štěstí v koncovce třetího setu, kde jsem dokázal vést 18:16 a odvrátil jsem stav 18:20. Nakonec však po 50. minutách odcházím po prohře 21:16, 8:21 a 20:22! Trochu mě to mrzí, ale beru to jako další velkou zkušenost, kterou mi to dalo! Cítím, že každým dalším turnajem v kategorii dospělých se posouvám výše. Dodává mi to velkou motivaci do tréninku. 

        Po dohrání singla jsem ještě hrál debla společně se svým parťákem z Jehnic Kubou Bitmanem, s kterým jsme se překvapivě dostali do čtvrtfinále! Na to, že jsme hráli poprvé si myslím, že to je slušný výsledek a až po prohře nad 1. nasazeným párem z Anglie jsme se rozloučili s turnajem. 

        Teď mě čeká týden úplného odpočinku, kde si opravdu od badmintonu a atletických tréninků odpočnu! Budu se věnovat jiným sportům, které jsem během roku nestíhal a na které se moc těším! Během týdne bych vám rád napsal zhodnocení celé této sezony, která byla bezevšeho má nejúspěšnější v dosavadní kariéře! Adam 

Archiv novinek

Instagram

Facebook

Náhodná galerie

ME 2018, Huelva

Všechny galerie