Velká cena Liberce

28/04/2013

        Od 26.4 do 28.4 jsem se zúčastnil jednoho z posledních turnajů této sezony a tím byl memorial P. Síma v Liberci. Moje cíle byly si na turnaji užít hru na kurtě, nemyslet na nic a hrát pro radost. Měl jsem z toho trochu obavy, jestli takhle dokážu hrát, ale byla to velká výzva a já ji pokořil! Do Liberce jsem přijel už v pátek, abych se v klidu ubytoval, zrelaxoval a v klidu připravil na sobotní zápasy.
        Nastoupil jsem jenom do singla a tak jsem si to opravdu užil, mohl jsem se soustředit jen na svou hru a užívat si celý zápas. První kolo jsem měl díky svému nasazení volné. Do druhého jsem nastoupil proti Pepovi Richtrovi z Benátek. Od prvního míčku jsem hrál delší výměny, s klidem a čistou hlavou a nepřipustil jsem žádné zaváhání! Vyhrávám 21:7 a 21:12 a postupuji do třetího kola, kde se střetávám s mým juniorským spoluhráčem z reprezentace Honzou Hubáčkem. První set byl velmi zmatený a hrál jsem defenzivní hru, ale i tak vyhrávám 22:20. Od druhého setu to byla hra podle mého tempa. Byl jsem všude včas a nedělal jsem chyby, druhý set vyhrávám 21:8 a jsem ve čtvrtfinále. To už mělo být vetší střetnutí, jelikož jsem nastoupil proti Petrovi Jelínkovi, se kterým jsem ze 4 zápasů nevyhrál ani jeden. Byl to ale úplně jiný zápas, kde jsem diktoval tempo, byl jsem rychlejší a měl jsem konečné údery, hlavně smeč!  Vyhrávám 21:5 a 21:9 a jsem v nedělním semifinále.
        Soupeřem mi byl Ondřej Kopřiva, seniorský reprezentant v deblu. Od začátku zápasu jsem hrál velmi soustředěně a bez chyb. Byl jsem vyrovnaný a užíval jsem si to! Navíc moje útočná hra byla účinná! Smeče mi padaly na lajny a hodně jsem z toho bodoval. Vyhrávám 21:16 a 21:12. Jsem ve svém prvním finále na okruhu GPA dospělých! Paráda!

        Do finále jsem vstupoval proti čerstvému mistrovi Slovenska dospělých J. Vachálkovi. Tohoto hráče jsem pozorně sledoval a věděl jsem, že je dobře technicky vybavený. Taktika byla jasná, hrát dlouhé výměny a při příležitosti jít do útoku! Taktiku jsem dodržel a vyhrál svoje historicky první GPA 21:14 a 21:13! Radost byla obrovská, však větší radost mi dělá moje hra, kterou jsem předvedl! Velmi si toho cením a chci Vám poděkovat za veškerou podporu! Mějte se ! Adam

Archiv novinek

Instagram

Facebook

Náhodná galerie

LI-NING Czech Open 2017

Všechny galerie