Individuální Mistroství Evropy 2013

01/04/2013

Po dohrání týmové soutěže jsem se soustředil na menší tréninkové jednotky, ve kterých jsem se snažil naladit na individuální část mistroství. Hrál jsem pouze kombinace na pocit a rozehrání. První kolo jsem měl " BYE ", čili jsem automaticky postoupil do druhého kola, do kterého jsem nastoupil ve středu po dvanácté hodině. Soupeřem mi byl nejlepší Islanďan Steffan As Ingvarsson. Před zápasem jsem věřil, že budu hrát lépe jak v týmové soutěži, ale začátky obou setů byly vždy vyrovnané. Trápil jsem se s orientací ( pouštěl jsem míčky do kurtu, při nichž jsem si myslel, že jsou aut ) a nevytvářel jsem hru. Ve druhých půlkách jsem začal tlačit více do soupeře, vytvářel jsem hru a měnil jsem tempo! Prolamuji svoji neúspěšnost v singlu a vyhrávám první kolo 21:12 a 21:15.

Ve čtvrtek na mě čekal už jiný soupeř, težší a hlavně zkušenější hráč. Byl jim nejlepší Turek Sinan Zorlu, který v týmové soutěži porazil skvělé hráče a tak byl mirným favoritem tohoto zápasu. Za bouřlivého potlesku a fandění jsme vešli na kurt. Sinanu fandilo přibližně 1 500 lidí. Připravil jsem se na to a snažil jsem se na to během hry nesoustředit, ale ono je to o něco težší, než si myslíte. Od prvního míče jsem cítíl, že jsem se změnil, že je to úplně jiný Adam, než byl v týmové soutěži. Nebál jsem se následovat po smeči na síť a tím ukončit výměnu, nebo pokračovat v nátlaku. Hrál jsem účinou hru, kterou jsem přinutil protivníka dělat chyby. Ovšem i já jsem vytvořil mnoho chyb, ve velmi napjaté koncovce třetího setu, kde jsem prohrával 16:18. Stále jsem věřil, že můžu vyhrát zápas. Soustředil jsem se vždy na další bod. Zápas otáčím a nakonec vyhrávám po bitvě 21:16, 18:21 a 21:18! Neskrýval jsem radost a zároveň úlevu, která ze mě spadla! Každý bod mě povzbudil. Ještě ten večer jsem hrál osmifinále proti mému skvělému kamarádovi z Finska Iikkovi Heinovi, se kterým trénujeme v dánské akademii v Odense.

Zápas začal na kurtě č. 2 v 19:00. Oba dva známe velmi dobře naše hry. Jsme postavou i stylem hry velmi podobní. Musím říci, že se celý zápas odehrával v převážně dlouhých výměnách. Byl to opatrný, ale zároveň útočný badminton. Tahali jsme se o každý bod. Změna tempa hry, přechod z obrany do útoku tam byl, hra na síti byla velmi přesná. Za stavu 16:18 pro Iikku jsem znovu dokázal to, co jsem udělal s Turkem. Otočil jsem to a první set vyhrávám 21:18! Jsem nabuzen, v extázi. V hlavě mi během přestávky naskočí myšlenka, že se mohu dostat do vysněného čtvrtfinále, ale stále mi k tomu chybí jeden set. Od začátku druhého setu se opakuje to stejné, co v prvním. Je to boj o každý další míček. Štěstí je na obou stranách, ale nervozita je více vidět na Iikkovi. Dělá podstatně více chyb a za stavu 15:15 prolamuji další body! Nebojím se jít do riskantních úderů, které mi vycházejí! Vedu 20:15 a mám 5 matchbolů! Iikka ještě stáhne na 20:17, ale poté ukončuji set a celý zápas! Radost neskrývám a padám na kolena! Hned se s Iiikkou obejmu a řeknem si, že to byl skvělý zápas! Se svým trenérem se obejmu také a moc mu děkuji! Jsem šťastný! Jsem mezi 8 nejlepšími hráči Evropy. Večerní hovor s rodinou si užívám a pořád si přehrávám poslední výměny.

V pátečním čtvrtfinále jsem se utkal s nejlepším Angličanem Rhysem Walkerem. Navzájem se známe, ale nikdy jsme spolu nehráli. Rhys je o rok a půl starší jak já a má více nahráno na dospěláckém poli. Začátek zápasu nebyl podle mého tempa. Rhysova rychlá, útočná hra mě dostávala a já težko hledal recept na prolomení. Až ke konci jsem se chytal, ale nakonec první set prorhávám 16:21. Do druhého vlétnu jako střela, nedělám chyby a hraji skvěle na síti. Vedu 7:0, ale vedení pomalu ztrácím a v polovině prohrávám 9:11. Poté nabírám druhý dech a dokonce vedu 20:18, ale Rhys mě dotáhne a v napínavé koncovce mě přehraje 22:24 a tím se radoval ze semifinálové výhry. Byl jsem velmi zklamaný, štěstí nestálo při mně. Medaile z MEJ mi protekla mezi prsty. Celý večer jsem nad tím přemýšlel, ale i tak jsem velmi šťastný! Dokázal jsem něco, co málo kdo z Česka dokázal a toho si velmi cením. Je to to ovoce za tu tvrdou práci a hlavně motivace do další! Děkuji všem za podporu! Bylo to skvělé! Adam

Archiv novinek

Instagram

Facebook

13/12/2018

Jak už všichni víte, spolupracuji s firmou Akuna, jejichž potravinové doplňky mi pomáhají regenerovat a zůstat fit při těžkých tréninzích. Mám tady teď takový sportovní balíček i pro vás. Co musíte udělat abyste ho získali? Napište do komentářů, jestli potravinové doplňky při sportu používáte a když tak jaké. Samotného mě zajímá, co všechno může sportovcům při výkonu pomáhat. Samozřejmě pište jen ty legální ;-) Respektuji i to, že napíšete, že nepoužíváte, ať už z jakéhokoliv důvodu. Vyhrát můžete i tak. Jo a vybírat vítěze tohoto balíčku budeme jen z fanoušků stránky Akuna CZ s.r.o., takže pokud jimi ještě nejste, mrkněte tam.

10/12/2018

Bojovali jsme, ale bohužel to nakonec o kousek nevyšlo. I tak super zážitek s reprezentací, díky. Postup byl doopravdy velice blízko, ale nakonec to vyhráli Španělé, i když se nám je podařilo porazit.