Týmová část za námi

25/03/2013

Ve čtvrtek dopoledne jsem se s reprezentací setkal na letišti Václava Havla, kde jsme společně odcestovali na MEJ, které se koná v turecké Ankaře. Letěli jsme přes Istanbul. Náš tým ve složení Míra Jánáček, Michal Světnička plus já za kluky a Lucka Černá, Magda Lajdová a Denisa Šikalová za holky. Trenérem je Petr Koukal st. Jako doprovod je zde s námi Radek Votava. Nálada v týmu byla po celou dobu týmové soutěže skvělá. Vytvářeli jsme si skvělou atmosféru a podpora byla velká! 

        V pátek přesně v 18:00 jsme začali první zápas proti vcelku neznámé Izraeli, kterou jsme měli mít na " rozehrání ". V ankarské aréně, ve které bylo na zahájení přes 2 500 diváků jsem začal první utkání já proti Danielu Chislovi. Svého soupeře jsem neznal a nevěděl jsem, co od něj čekat. Špatnou orientací a mnoha chybami jsem prohrál 16:21 a 15:21. Musím říci, že jsem byl po této prohře opravdu zklamaný, hrál jsem špatně a vůbec jsem se necítil dobře na kurtě. Ale i tak jsme vyhráli úvodní utkání  s klidem 4:1. Před odletem jsem se cítil velmi dobře. Naběháno, nahráno mám dost, ale po mentální stránce jsem se během celé týmové soutěže trápil, i když mi můj osobní tým stále říká, že moje cesta je dlouhá a tohle je pouze " odbočka " do lesa. V sobotu odpoledne jsme se utkali v bratrovražedném souboji se sousedy Slováky. Zde jsem znovu nedokázal vyhrát svého singla proti Matěji Hliničanovi a po výsledku 25:27 a 18:21 jsem ztratil jeden bod. Nakonec jsme znovu vyhráli poměrně jasně 4:1 a mohli jsme se radovat z druhého vítězství.

        V neděli dopoledne od 10:00 jsme nastoupili proti Lotyšsku, kde jsme vyhráli 5:0. Nastoupil jsem pouze do debla společně s Michalem Světničkou, kde jsme jasně vyhráli. Večer jsme nastupovali proti favoritovi skupiny a velmi silnému soupeři Holandsku. Dostal jsem šanci napravit svoje prohry. Po úvodním mixu jsem šel na kurt já proti nejlepšímu Nizozemci Marcu Caljouw, který je velmi dobrý a hlavně všestraný hráč. První set byl vyrovnaný, ale stále jsem dotahoval. Menší radost mi udělalo to, že jsem hrál už více útoku. Stále jsem ale vyprodukoval mnoho chyb. První set jsem prohrál 15:21. Do druhého setu jsem vlétl skvěle, kde jsem vedl 7:2. Poté jako bych se zalekl a přestal hrát aktivně. Znovu jsem produkoval mnoho chyb a na přestávce jsem už prohrával 8:11. Poté jsem už zoufale hledal cestu k zisku bodů, nikoli setu, či celého zápasu. I přes mou snahu útoku byl Marc lepším hráčem na kurtě a právem vyhrál. Svou stereotypní hrou po smeči, kdy následoval pohyb na síť a následné ukončení výměny. Tato prohra už byla pro mě velmi emotivní, protože jsem si nevěděl rady, co se semnou děje. I tak jsme prohráli 1:4, kde jediný bod přinesla Lucka Černá z holčičího singla.

        Dnes mám volno, půjdu si zaběhat a zapomenout na to, jak jsem hrál. Už vím, že moje cesta nejde jenom v jedné křivce, která stoupá vzhůru, ale je několik pádů, ze kterých se musím poučit a těžit z toho více než z výher. Jak se říká " přes porážky se člověk učí ". Všichni sportovci si tím prošli a já to beru jako velkou školu! Ve středu začíná pro mě individuální část MEJ! Chci do ni vstoupit úplně s čistou hlavou, kde si budu pobyt na kurtě užívat! Je to přece to, pro co žiji a já věřím, že můj cíl, který mám jednou dosáhnu! Moc děkuji za podporu, kterou mi dáváte! Vážím si toho! Ze slunečné Ankary Vás zdraví Adam 

Archiv novinek

Instagram

Facebook

Náhodná galerie

MČR 2019, Plzeň

Všechny galerie