Yonex Dutch Junior International

03/03/2013

Od 27.2 do 3.3 se konalo v holandském Haarlemu Yonex Dutch Junior International, který je společně s Germanem  junior nejlépe hodnocen v tabulkách BWF ( Badminton world federation ), kde se sjíždění hráči z celého světa. Největšími favority byli hráči z Malajsie, Thajska, Hong Kong, nebo z evropských Německo, Holandsko nebo Finsko. Na turnaj jsem se vypravil společně se svým otcem v úterý ráno, aby jsme byli na místě ještě ten den večer.

Turnaj byl zahájen ve středu 27.2, ale díky mému nasazení jsem hrál své první kolo až ve čtvrtek. Středa byla pro mě tréninková. Odpoledne jsem měl herní trénink v tréninkové hale, kde jsem hrál tréninkové zápasy s mými spoluhráči z reprezentace. K večeru jsem byl s taťkou ještě běhat, abych se cítil dobře před svým úvodním zápasem, kde jsem se střetl s mladým Angličanem Benem Lanem. Možná si pamatujete, když jsem na MS juniorů porazil o postup do osmifinále jeho staršího bratra Alexe Lane a tím jsem uhrál svůj největší životní výsledek. Nevěděl jsem, jaký typ hráče je, jaká je jeho slabina. První set mi vyšel velmi dobře, hrál jsem aktivně a cítil jsem se velmi dobře, díky tomu jsem vyhrál 21:14. Ve druhé sadě jsem však začal dělat chyby a nechal jsem se zlanařit do pinkání, navíc mladý Lane hrál úžasně na saku, kde mě jasně přehrál a díky tomu jsem prohrál 17:21. Do třetí sady jsem však vlétl aktivní a útočnou hrou. Přestal jsem hrát na síť a hrál jsem dlouhé výměny. Zápas vyhrávám 21:14, 17:21 a 21:17! Bylo to velmi těžké kolo, nečekal jsem takovou sílu soupeře a tím si toho velmi vážím!

V pátek jsem dopoledne měl volno, tak jsem si šel ráno znovu zaběhat, abych se dobře probral a dal mému tělu kvalitní rozcvičku před odpoledním zápasem, kde jsem nastoupil proti domácímu Holaďanovi Teunovi Ynkema. Tento hráč není ani členem reprezentačního výběru, ale svou bojovností se dostal do 3. kola, kde mi statečně vzdoroval. Hrál trochu stereotypní hru, člověk si na to rychle zvyk a mohl se přizpůsobit. Zápas jsem po 20 minutých vyhrál 21:12 a 21:12 a dostávám se do osmifinále, kde se střetnu s Thajcem Pannawitem Thongnuam, který je zde nasazen jako 9/16.

Na tento zápas jsem se moc těšil, to je důvod, proč jsem sem jel. To jsou zápasy, které mi dávají mnoho zkušeností a hlavně je to jiný styl hry! K zápasu jsem nastoupil v 13:30 na kurt číslo 3. Od prvního míče jsem byl trochu nervozní a měl jsem ztuhlou ruku, ale během pár dlouhých výměn jsem to ze sebe dostal a hrál jsem uvolněně! První set jsem prohrál 14:21. Ve druhém setu byly velmi dlouhé výměny, kde jsem musel skákat rybičky, abych mohl vybrat jeho smeče, ale fungovalo to! Hrál jsem dlouhé výměny a když nastala možnost, ukončil jsem výměnu. Druhou sadu jsem vyhrál 21:19! Byl jsem velmi nabuzen a nedočkavý vlétnout do třetího setu. Bohužel jsem však nedodržel tatktiku dlouhých výměn a hrál jsem hru na 3 míče, což bylo špatně. Navíc jsem dělal chyby a to mi nepomohlo. Třetí set prohrávám 9:21 a tím celý zápas. Na kurtě jsem pobyl 44 minut. Nakonec můj soupeř prohrál až ve finále, což je velmi dobré vědět, že jsem dokázal sehrát takový zápas s finalistou tohoto turnaje

Teď mě čeká trénink v Praze společně s Petrem Koukalem, Dicky Palyamou, Ericem Pangem, Lind Thomsen, nebo Kubou Bitmanem! Moc se těším a ve středu odjíždím právě na druhý turnaj této kategorie- German Junior, který se hraje od čtvrtka v Berlíně.

Archiv novinek

Instagram

Facebook

13/12/2018

Jak už všichni víte, spolupracuji s firmou Akuna, jejichž potravinové doplňky mi pomáhají regenerovat a zůstat fit při těžkých tréninzích. Mám tady teď takový sportovní balíček i pro vás. Co musíte udělat abyste ho získali? Napište do komentářů, jestli potravinové doplňky při sportu používáte a když tak jaké. Samotného mě zajímá, co všechno může sportovcům při výkonu pomáhat. Samozřejmě pište jen ty legální ;-) Respektuji i to, že napíšete, že nepoužíváte, ať už z jakéhokoliv důvodu. Vyhrát můžete i tak. Jo a vybírat vítěze tohoto balíčku budeme jen z fanoušků stránky Akuna CZ s.r.o., takže pokud jimi ještě nejste, mrkněte tam.

10/12/2018

Bojovali jsme, ale bohužel to nakonec o kousek nevyšlo. I tak super zážitek s reprezentací, díky. Postup byl doopravdy velice blízko, ale nakonec to vyhráli Španělé, i když se nám je podařilo porazit.