MČR družstev juniorů 2013

25/02/2013

Od 23.2 do 24.2 se konalo mistroství České republiky juniorů družstev v brněnských Jehnicích, kde se sjelo 8 nejlepších týmů z celé republiky. Já jsem v pátek večer přiletěl z tréninkového pobytu z Dánska, kde jsem se připravoval na nadcházející měsíc, který bude pro mě vyvrcholením druhé části sezony.
V sobotu ráno jsem se sešel v 8:30 se svým týmem, kde mimo jiné hraji společně se svým deblovým partnerem Michalem Světničkou, nebo jeho mladší sestrou Monikou. Náš tým byl nasazený jako 1, tím jsme se dostali do skupiny A, kde nám los přidělil Sokola Dobrůšku, BK Delcatar Benátky nad Jizerou a Sokol Klimkovice. Od 9:00 jsme nastoupili proti Dobrůšce. Nastoupil jsem do 1. singla a debla. Oba zápasy jsem vyhrál a přinesl tak 2 body. Náš tým vyhrál 6:1.

Od 14:00 nás čekal druhý zápas proti Benátkám. Tento soupeř už měl být težší, ale my jsme si s ním poradili bez problémů a s výhrou 7:0 jsme byli maximálně spokojeni. Znovu jsem přinesl 2 body ze singla a debla. Večer od 17:00 nás čekalo poslední utkání právě proti Sokolu Klímkovicím. Začalo se singlem kluků, kde jsem si to užil a hrál s maximální pohodou. Výhrou nad Tomášem Komárem 21:7 a 21:4 jsem přines bod. Bohužel v deblu jsem s Romanem Tichým prohrál. Náš tým zachránili sourozenci Světničkovi v mixu a s výhrou 4:3 jsme se posunuli do nedělního semifinále.

V nedělním semifinále jsme se utkali s pražskou Astrou. Já jsem přinesl prvního boda ze singla, kde jsem vyhrál jasně a bez problémů 21:7 a 21:7. Po zisku dalších 3 bodů byl za stavu 4:0 zápas vyhraný. Od 12:30 jsme nastoupili k finále proti největšímu konkurentovi SKB Český Krumlov.

Sestavu jsme z taktických důvodu pozměnili a já jsem nastoupil do párových disciplín. V deblu jsme s Michalem vyhráli. Poté holky vyhrály a stav byl 3:3. Já jsem šel do rozhodujícího zápasu- mixa. Hrál jsem ho po 2 letech a poprvé v životě s Monikou Světničkovou proti zkušené dvojci a mistrům ČR Janáček/Černá. První set jsme prohráli 21:12, nebyl jsem zvyklý na styl mixové hry a stále jsem hrál singlově. Ve druhém setu jsme ale zabojovali, ale prohráli 23:21. Tato prohra mě moc mrzela a i moje chování nebylo profesionální, což mě mrzí ( hozená raketa po konci zápasů ). Tyto věci mi v ničem nepomůžou a akorát mi to může uškodit! Jsem si toho vědom a taková situace se už nebude opakovat. Stalo se to díky mému vytížení a celkové únavě, bylo toho za poslední 2 týdny moc a tímto jsem to ze sebe dostal.

V tuto chvíli jsem na cestě za jedním ze 3 nejdůležitějších turnajů této půlky sezony- Dutch Junior 2013. Jedeme do holandkého Haarlemu. Ke svému zápasu nastupuji ve čtvrtek, kde se střetnu s Angličanem Benem Lanem. Díky všem za podporu a přeji hezký den! Z cesty zdraví Adam

Archiv novinek

Instagram

Facebook

Náhodná galerie

LI-NING Czech Open 2017

Všechny galerie