Dánsko 2013

17/02/2013

Od 11.2 do 22.2 jsem v dánské akademii Odense, kde se připravuji na nadcházející ME juniorů 2013, které se koná koncem března v turecké Ankaře

        Hned druhý den po MČR junirorů jsem se vydal na cestu, abych byl v Odense co nejdříve. Letěl jsem z pražského letiště  Václava Havla do hlavního města Dánska Kodaně. Poté jsem nasedl na vlak, který jel z letiště přímo do Odense. Po příjezdu mě vyzvedl hlavní trenér akademie Lennart Engler, který se mě zeptal, jestli si chci odpočinout, nebo lehce zatrénovat. Zareagoval jsem rychle a jasně! Chci využít každého tréninku, který zde bude. 

        Průběh tréninků vypadá takhle: denně mám dva tréninky. Pondělí a středa jsou jako každý den od 8:00 do 10:00, ale odpoledne se liší. Tyto dva dny jsou odpolední tréninky v jiné hale, než normálně, kde trénujeme v OBK. Jednotka začíná v 16:00 a končí 17:30, poté se přesouváme do posilovny, kde dělám program od mého coache Davida. Úterý, čtvrtek a pátek mám druhou jednotku od 18:00 do 20:00. Sobota je volná a v neděli jedeme znovu od 10:00 do 12:00 a od 17:00 do 19:00. 
         Velkou část tréninků tvoří trénink obrany. Nejvíce hrajeme kombinace 2 na 1, kde samotný hráč čelí velkému náporu po dobu 3 minut, který se opakuje pětkrát. Poté v úterky a čtvrtky na ranních trénincích děláme power training, který se skládá z nastřelování do určitého rohu, kde hrajeme úder nejprve s težší raketou, poté s normální. A v neposlední řadě jsou tréninky ve dvojcích, kde hrajeme kombinace po celém kurtu v intervalech. Jsou to tzv. " high intensity training ", kde je kratší interval ( 90 sekund ), ale za to rychlá a přesná hra. Jsou to velmi dobré tréninky, kde se pořád učím novým věcem a jistotě v průběhu hry. Na konci tréninků hrajeme tréninkové zápase, které hraji  velmi rád, protože zde je velká spousta hráčů, kteří jsou lepší jak já a díky tomu se můžu posouvat nahoru!
         Svůj pobyt zde zakončím pátečním ranním tréninkem, po kterém mě trenér znovu odveze na vlak, kterým dojedu na letiště a vrátím se zpět do ČR. V sobotu začíná v brněnské Yonex Aréně MČR juniorů družstev, kde se budu snažit pomoci týmu k zisku dobrého výsledku! Mějte se hezky a z Dánska Vás zdraví Adam 
 

Archiv novinek

Instagram

Facebook

Náhodná galerie

LI-NING Czech Open 2017

Všechny galerie