MČR Juniorů 2013

11/02/2013

Od 9.2 do 10.2 se konalo mistroství České republiky juniorů v jihočeském městě Český Krumlov. Tento turnaj navázal na předchozí mistroství ČR dospělých, které se konalo o týden dříve v Mostě. Samotné město je krásné, vždy se tam těším nejen kvůli skvělé organizaci turnaje, ale i kvůli památkám a krásným stavbám. Je to jediné město u nás, kde mám možnost podívat se po historickém městě a krásných freskách na domech! Samotná hala je jedna z nejlepších v ČR, je dostatečně vysoká a světla jsou umístěny správně po stranách.
Na turnaj jsem se vypravil v pátek kolem 15:30. Do cílové destinace jsem přijel okolo 18 hodiny a hned po příjezdu jsem se šel najíst do nedaleké restaurace. Bohužel jsem byl trochu zklamaný jak s jídlem, tak i s obsluhou, která byla nepříjemná, ale to mi nezkazilo chuť jít do turnaje.

        První kolo jsem měl volné díky svému nasazení jako 1. Měl jsem více času na dobrý spánek a přípravu ke svému prvnímu zápasu, který jsem hrál ve 12:15. Nastoupil jsem proti Vojtovi Benediktovi z Benátek nad Jizerou. Vstupní výhrou 21:12 a 21:8 jsem potvrdil dobrou formu, díky uvolněnosti a pohodě při hře.  Ve čtvrtfinále jsem narazil na Matěje Švába z Dobrůšky. Matěj je pravidelným účastníkem mezinárodních turnajů. Věděl jsem, že je útočným typem hráče, ale na druhou stranu vyprodukuje mnoho chyb. V zápase neměl žádnou šanci a po výsledku 21:10 a 21:9 jsem postoupil do nedělního semifinále. Po tomto zápase jsem se pořádně protáhl, abych byl připraven na druhý hrací den. Večer jsem si dopřál  horkou sprchu, která mě před spaním dobře uvolnila :-).

        V nedělním semifinále, které se hrálo v 9:00 jsem nastoupil proti Jirkovi Loudovi z Plzně. Od prvního míčku jsem šel do každé výměny s tím, že chci vyhrát s co největším rozdílem! Výhra 21:9 a 21:12 to dobře ukazuje, s jakým nasazením jsem šel do zápasu. Je mi jedno, jestli proti mně stál lehký, nebo těžký soupeř! Hrál jsem na 120%. Postup do finále byl velmi příjemný. V něm jsem se v 11:30 utkal s Mirkem Janáčkem, mým kamarádem a spoluhráčem z reprezentace. Vyhrál jsem 21:13 a 21:17 a tímto jsem dokázal obhájit svůj druhý juniorský titul v singlu! K tomu jsem přidal společně s deblovým parťákem Michalem Světničkou titul ve čtyřhře kluků!

        Teď bych Vám rád řekl, co stálo za tímto úspěchem. Každý turnaj juniorské kategorie, který jsem hrával, byl pro mě stresující. Dával jsem si na sebe velké břemeno, říkával jsem si, co se stane, když prohraju s někým mladším nebo co si o mě kdo pomyslí. Tohle všechno jsem vynechal a doslova jsem se " vysral " ( s prominutím ) na všechny, co ode mě očekávájí stále stejný výkon. Ve hře jsem se uvolnil, soustředil jsem se pouze na každou další výměnu, užíval jsem si to! Díky tomu jsem hrál o třídu, ne-li dvě lépe! Sám reprezentační trenér mi řekl, že mě neviděl tak uvolněného během hry, jako zde na MČR! Je to velká událost pro mě a já si uvědomil, že moje začíná až v dospělých, tohle je pouze příprava na přechod do seniorské kategorie. Chci být nejlepší v dospělých a ne v juniorech!  Kolikrát musí člověk spadnout na hubu, aby dosáhl vrcholu! Tímto chci poděkovat mému otci Tomaszovi, manažeru Danovi, kondičnímu trenéru Davidovi  a také mé mamce Martině, která mě společně se zbytkem rodiny podporovali a hlavně, že mi doma dělají takové zázemí, jaké mám! Moc si toho vážím a věřím, že Vám to jednou splatím! Díky celý týme! S pozdravem z letiště Václava Havla, kde právě čekám na své letadlo do Kodaně! Adam

Archiv novinek

Instagram

Facebook

Náhodná galerie

ME 2018, Huelva

Všechny galerie