MČR dospělých 2013

03/02/2013

Od 1.2 do 3.2 se konalo mistrovství České republiky dospělých. Na tento turnaj jsem odjel už ve čtvrtek společně se svým otcem. Naší první zastávkou byli  Říčany u Prahy, kde jsem obdržel ocenění za nejúspěšnějšího smluvního juniorského hráče firmy Babolat za rok 2012.  Byla pro mě veliká pocta, kterou jsem mezi tenisty a badmintonisty dostal právě já. Pote naše cesta přes Prahu a návštevu sekretariátu CBaS směřovala přímo do Mostu, kde jsme se ubytovali a odpočinuli po náročné cestě a programu.

V pátek 1.2 ve 12:00 bylo slavnostně zahájeno mistroství. K svému prvnímu zápasu jsem nastoupil v 13:30 proti mému největšímu vyzývateli a zároveň kamarádovi z juniorské kategorie - Jaromíru Janáčkovi. Zápas jsme hráli na centrálním kurtě číslo 3, který byl snímán kamerou a tak jste jej mohli sledovat online. Zápas jsem nezačal dobře. Celý první set jsem dělal nevynucené chyby, hrál uspěchaně a celkově jsem byl nervozní. Prohrál jsem 12:21. Od druhého setu jsem ale změnil taktiku, začal hrát více na sako a do přední části kurtu, byl jsem aktivnější a dokázal jsem diktovat tempo hry! Druhou sadu vyhrávám 21:10! Ve třetím setu jsem vždy v mírném vedení až do změny stran, kde najenou ztracím náskok a prohrávám na otočce 9:11. Jsem nesmírně rád, že jsem tento stav dokázal otočit a po zbytek zápasu jsem si už udržel náskok, i když to byl boj o každý míček. Třetí sadu vyhrávám 21:16 a postupuji do druhého kola, které hraji v sobotu dopoledne.

V dopoledním zápase jsem se postavil proti Vojtovi Šelongovi. Věděl jsem, že to bude vyhecovaný souboj, protože mi měl co oplácet po prohře na loňském MČR juniorů ve finálovém zápase. I zde jsem nezačal první set příznivě. Pořád jsem prohrával a nedokázal jsem se dostat  do tempa hry. Vždy jsem stáhl náskok na rozdíl dvou bodů, ale Vojta se stále blížil k zisku první sady. Při stavu 20:17 pro Vojtu jsem neměl jinou možnost, než vracet do kurtu. Nakonec se mi i s trochou štěstí povedlo otočit vývoj prvního setu a vyhrát 22:20! Od začátku druhého setu jsem byl soustředěný a odhodlaný vyhrát další míček, který mě čekal! Aktivní hrou, dobrou rozehrávkou a hlavně útokem jsem mu nedal šanci a vyhrál jsem i druhý set poměrem 21:13 a postoupil jsem poprvé v dosavadní kariéře mezi 8 nejlepších singlistů ČR!

Do odpoledního čtvtfinále jsem s chutí nastoupil proti desetinásobnému mistrovi ČR, 80 hráči světa Honzovi Frohlichovi. Myslím, že sami víte o koho jde. Je to první hráč, který vyhrál desetkrát  titul mistra ČR! Abych řekl pravdu, moc jsem se těšil na tento zápas. Honza byl jedním z dvou hráčů ( Petr Koukal a právě on), se kterými jsem si chtěl zahrát. Věděl jsem, že je to velmi zkušený hráč, ale do zápasu jsem vlétl jako neřízená střela! Od začátku do konce musel Honza pracovat na 100%. Vytvářel jsem útok, nátlakem jsem se ho snažil rozhodit, ale zkušenosti jsou k nezaplacení. Moje " horká " hlava většinou vybouchla dříve, než jsem chtěl. Bylo tam mnoho skvělých okamžiků, kde jsem podal velmi dobrý výkon, ale na druhé straně také mnoho chyb, ze kterých se snad do budoucna poučím. Některé výměny měly přes 25 míčků, což bylo po kondiční stránce velmi náročné a po pravdě mohu říci, že jsem na kurtě nechal duši :-)! Také bych chtěl vyzdvihnout diváckou podporu, kterou jsem slyšel z hlediště a která sledovala náš zápas! Bylo to úžasné a tím Vám chci moc za ni poděkovat! Zápas jsem prohrál 21:17 a 21:14 a s turnajem jsem se rozloučil. Byla to však skvělá zkušenost!

V sobotu večer se konala ještě jedna událost. Vyhlášení ankety junior roku 2012. Za nejlepšího hráče v juniorské kategorií roku 2012 zvolili funkcionáři CBaS a  trenéři mě! O tomto víkendu to byla pro mě již druhá pocta, kterou jsem obržel! Moc si toho vážím a je to velká motivace do další práce! Děkuji všem, co mě během turnaje podporovali. Přeji Vám krásný zbytek večera a skvělý vstup do nového týdne! Všechny zdraví Adam

Archiv novinek

Instagram

Facebook

05/12/2018

V pátek jdeme na to. Držte palce. Bude to těžké, ale chceme vyhrát. European Championship of teams - qualification will start this Friday. Cross your fingers.