Velká cena Českého Těšína

14/01/2013

Ahoj všichni, od pátku 11.1 do neděle 13.1 se konal můj první turnaj v novém roce 2013 a to Velká cena Č. Těšína, kde se sjela špička českého žebříčku. Já jsem se velmi těšil na tento turnaj, protože jsem hrál doma před rodinou, kamarády a přáteli. Trochu té nervozity tam bylo, ale během pár minut strávených na kurtě jsem to ze sebe dostal!

Mé první kolo singla jsem hrál v sobotu dopoledne proti výherci kvalifikace Tomášovi Krajčovi z Prahy. Proti Tomášovi jsem hrál poprvé a musím říci, že v začátcích obou setů mi byl velmi nepříjemným soupeřem, tahali jsme se vždy do poloviny setů. Nakonec jsem se vždy po pauze uvolnil a začal hrát svou hru. Hrálo se mi skvěle a jako rozehrávku do dalších kol jsem to bral  velice pozivitvně.  První kolo jsem vyhrál 21:11 a 21:9. Do druhého kola jsem nastoupil odpoledne proti Zdeňkovi Sváťovi, který se jako jeden z mála českých hráčů zúčastní i světových turnajů typu FUTURE a INTERNATIONAL. V zápase jsem byl trochu svázaný a také nervozní. Udělal jsem mnoho zbytečných chyb a snažil jsem se hrát moc na přesnost. První set jsem vedl 17:11 a nakonec jsem ho vyhrál 21:19. Ve druhém setu jsem však svou nesoustředěností připustil velký únik, který jsem musel stahovat, ale po změně taktice ( rozhodl jsem se pouze vracet a vyčkat na správnou chvíli k útoku ) jsem se dostal zpět do hry a vyhrál jsem i druhou sadu poměrem 21:15! Tímto jsem se dostal do čtvrtfinále, kde jsem se utkal s prvním nasazeným Petrem Jelínkem.

S Petrem se již dobře znám, začali jsme spolu aji trénovat. Věděl jsem, že to bude těžký zápas, protože Petr je velmi útočný hráč se skvělou smečí, se kterou jsem se první set nemohl vypořádat. Začátek zápasu byl strašný. Udělal jsem mnoho chyb z příjmu a hlavně v rozehrávce, který byla takticky špatná. Petr si celý první set držel odstup a nakonec vyhrál 21:17. Ve druhém setu jsem však otočil svou taktiku, začal jsem vybírat smeče a navíc jsem ukončoval výměny. Svou rychlou rozehrávkou a také dobrými prohozy od sítě jsem si vytvořil dobré pozice k ukončení výměny! Druhou sadu jsem vyhrál poměrem 21:9 ! Ve třetím setu to byl od začátku boj o každý bod. Někdy jsem jen těsně minul lajnu, ale to se stává. Byly to dlouhé výměny, kde jsme oba dva hráli na 120%! Stav ke změně stran byl 11:9 pro Petra. Pořád jsem se držel, ale po změně stran jsem udělal chybu. Svou špatnou rozehrávkou jsem nechal Petra utéct na stav 14:9 pro něj a já jsem už zbytek zápasu dotahoval. Nakonec jsem prohrál 21:13 a tím celý zápas. Po zápase jsem byl zklamaný, protože jsem udělal někdy až moc zbytečných, zbrklých chyb, za které jsem zaplatil. Na druhou stranu mám radost z druhého setu, kde jsem hrál velmi kvalitní badminton! S otcem jsem rozebral zápas a řekli jsme si na čem musím zapracovat. Tímto zápasem jsem se rozloučil se singlem a rozehrál jsem společně se svým deblovým partnerem Michalem Světničkou debla.

V deblu jsme byli překvapením turnaje! Dostali jsme se do semifinále, kde jsme porazili vícemistry ČR Provazník/Drančák v koncovce třetího setu 23:21 a ve finále nám uteklo vítězství s mistry ČR Rubášem/Sobotou také ve třetím setu poměrem 16:21. Je to velmi pozitivní výsledek a určitě můžeme být spokojení se svými výkony, které jsme předvedli!

Chtěl bych moc poděkovat všem divákům, kteří mě podporovali během turnaje! Moc si toho vážím! Již tento čtvrtek odjíždím na svůj první důležitý turaj do Polska na Polish Junior 2013, kde jsem nasazen jako 1! Moc se těším! Teď znovu do tréninku. Všechny pozdravuje Adam..

Archiv novinek

Instagram

Facebook

13/12/2018

Jak už všichni víte, spolupracuji s firmou Akuna, jejichž potravinové doplňky mi pomáhají regenerovat a zůstat fit při těžkých tréninzích. Mám tady teď takový sportovní balíček i pro vás. Co musíte udělat abyste ho získali? Napište do komentářů, jestli potravinové doplňky při sportu používáte a když tak jaké. Samotného mě zajímá, co všechno může sportovcům při výkonu pomáhat. Samozřejmě pište jen ty legální ;-) Respektuji i to, že napíšete, že nepoužíváte, ať už z jakéhokoliv důvodu. Vyhrát můžete i tak. Jo a vybírat vítěze tohoto balíčku budeme jen z fanoušků stránky Akuna CZ s.r.o., takže pokud jimi ještě nejste, mrkněte tam.

10/12/2018

Bojovali jsme, ale bohužel to nakonec o kousek nevyšlo. I tak super zážitek s reprezentací, díky. Postup byl doopravdy velice blízko, ale nakonec to vyhráli Španělé, i když se nám je podařilo porazit.