Zpět doma v České republice

27/12/2012

Ahoj všichni! V sobotu večer, přesně v 19:00 českého času jsem po 20 hodinách cesty přistál na pražském letišti Václava Havla. Byl jsem velmi unavený, ale zároveň rád, že jsem šťastně doletěl a že mohu strávit svátky doma. Po setkání s rodiči jsme se hned vydali na cestu do Brna. Hned druhý den v neděli 23.12 jsem se šel proběhnout společně se svou mamkou ( 14 kilometrový běh na brněnské přehradě ). Bylo to skvělé! Cítil jsem se velmi dobře, všude bylo bílo, čistý vzduch mi provětral hlavu a navíc jsem rozhýbal celé tělo po dlouhé cestě. Je pravda, že po běhu jsem nemohl ještě na Štědrý večer chodit, ale stálo to za to. Ještě ten den jsem dal pár rozhovorů. Rád bych zmínil jeden - pro brněnský deník, který vyjde v sobotu 29.12, kde jsem se vrátil zpět k čínskému pobytu. Nazopoměntě na to :-)! 

        Jediným volným dnem, kdy jsem si užíval pohody a tepla domova byl Štědrý večer. Ráno jsem se konečně po delší době úžasně vyspal. Celý den jsem trávil většinou v posteli u filmů, kdy jsem čekal na večer a na to nejlepší - na štědrovečerní večeři. Na toto jídlo jsem se strašně těšil, protože si ho dám jednou za rok. 

        Již v úterý 25.12 jsem začal znovu trénovat a to společně se svým kondičním trenérem Davidem Nerudem a ještě svým bratrem Kubou Mendrekem. David nás nešetřil a hned dopoledne jsme na ovále běhali delší intervaly ( 1 km, 500 m, 250 m a 50 m ). Během tréninku jsem pociťoval, že je tělo stále unavené, určitě dozvuky čínského tréninku. Trenér to na mě viděl, ale já chtěl aji tak pokračovat a připravovat se na další část sezony. Nakonec to nebylo špatné :-). To stejné mě čekalo aji ve středu ráno, když jsem běhal intervaly ( 1 km, 150 m a 50 m )! Po tréninku jsem se už cítil lépe. Zbytek dne jsem ale odpočíval, protože mám namoženou zadní část stehen. Dnes, ve čtvrtek 27.12 jsem měl po týdnu konečně badmintonový trénink se svým otcem, na který jsem se velmi těšil! Už během pár uplynulých minut jsem se cítil velmi dobře! Hlavně cítím velkou sílu v nohou, díky níž na kurtě lítám :-). Skáču do všech míčů, které letí kolem mě a to je dobře! Odpoledne jsem měl trénink na ovále, kde jsem se dnes více soustředil na rychlostní a silové cvičení. Jedno cvičení, které jsem dělal mě opravdu nadchlo a to byl frekvenční skipink popředu a pozadu s gumou (  jeden konec  gumy jsem měl obvázán kolem pasu a druhý měl David ). Úkolem bylo vyvinout co nejvyšší rychlost a zároveň sílu, abych pohnul s Davem. Několikrát se mi to povedlo, ale poté se coach nechtěl nechat a snažil se mi to znepříjemnit. Čím víc se vzpíral a zapíral o tartan, tím více mi to dávalo! Bylo to vysilující, ale skvělé cvičení na rychlost a zároveň sílu. Nakonec jsme dělali ještě přeběhy přes kužely a výpady. Byla to příjemná změna po běhání. 

        Stále budu pokračovat v kondičních trénincích, ale také mě čekají badmintonové tréninky, kde budu dolaďovat potřebné věci a formu na blížící se druhou část sezony. Moc se na to těším! Přeji Vám krásného Silvestra a úspěšný vstup do Nového roku 2013, ve kterém Vám přeji, ať letíte za svými sny a nenecháte se nikým odradit od nich, tak jako já :-)! Adam 

 

Společně se svým bratrem Kubou ( vpředu ) na ovále za mrazivého počasí....

 

 

Archiv novinek

Instagram

Facebook

Náhodná galerie

Thomas Cup 2018, Kazaň

Všechny galerie