Životní zkušenost u konce

20/12/2012

Ahoj všichni, po skvělých třech týdnech tréninku v Dongguanu, jedné z nejlepších badmintonových škol na světě, jsem zpátky na cestě domů. Byla to obrovská zkušenost, které si moc cením a která mi zůstane navždy. Člověk pozná jiný styl tréninku, než na který je zvyklý v Evropě. Posune práh svého limitu nahoru a najde v sobě síly, o kterých nevěděl. To všechno mi dal trénink v Číně!

        Než napíši celkové zhodnocení své podzimní přípravy neboli přechodného období, rád bych aspoň v krátkosti popsal tento týden od pondělí 17.12 do čtvrtku 20.12. V pondělí jsme vynechali dopolední tréninkovou jednotku, kvůli setkání s hlavními představiteli čínského badmintonového svazu. Proto jsem byl ráno běhat.  V odpolední části jsme měli technický trénink, ve kterém jsme znovu dělali základní údery s dlouhými intervaly. Mohu říci, že to byl jeden z nejtežších tréninků, které jsem zde odtrénoval. Nešlo o ty intervaly, ale o horko v hale, protože ten den bylo velmi dusno a díky tomu jsem se po hodině tréninku musel jít celý převlíct, protože moje oblečení bylo jako vyndané z pračky :-)! V úterý byl jediný kůlturní den, kde jsme se už ráno vypravily do nedalekého města Guanghzhou. Měli jsme prohlídku v místní továrně na výrobu badmintonových míčků, dále prohlídku starého města a nakonec večerní plavba na lodi. Byla to velmi pěkná kůlturní vložka. Ve středu ráno jsme měli technický trénink, kde jsme ze začátku hráli základní kombinaci dlouhý, smeč a následně na síti kraťas, ale tato kombinace trvala 15 minut. Bylo to težké jak po psychické tak fyzické stránce, ale zvládl jsem to velmi dobře! Celkově mám obrovskou radost z tohoto týdne, jak jsem trénoval! Odpoledne na nás čekala naše noční můra- hory. Znovu jsme běželi dvakrát 1600 schodů do chrámu. Tentokrát jsem to zaběhl poprvé za 10 minut a 50 sekund a podruhé za 11 minut a 18 sekund. Ani nevíte, jakou radost jsem měl po odmakání tohoto tréninku :-) ! A dnes ve čtvrtek byl ve znamení kombinací 2 na 1, kde v první kombinaci hráli 2 útok a ten, co byl sám bránil. Limit byl 15 minut. Poté v další kombinaci hrál sám proti dvěma útok, tentokrát 10 minut. Nakonec byla technika podraženého míče na síti s odskočením a následným " zabitím ". Po konci tréninku jsem si jako obvykle odcvičil svoje přeběhy, které dělám po tréninku. Jsou to přeběhy na správnou techniku pohybu a správné provedení. Nakonec vše spojím dohromady a dělám to ve vyšší rychlosti.

        Teď bych Vám rád popsal, co si odsuď přivezu domů. Tyto 3 týdny mi daly mnoho. Poznal jsem, co je to čínský trénink a sám teď o tom mohu hovořit. Je to úplně jiný přístup k badmintonu, než v Dánsku. Na Dánsku mám velmi rád technickou přípravu. Trenéři mi všechno do podrobna vysvětlí a ukážou, zatímco zde v Číně je to spíše o tom drilu a kondiční přípravě! Z Číny si odvážím plno nových cvičení, které se týkají kondiční přípravy! Spojil jsem dohromady technickou dánskou školu společně s čínskou kondiční školou. Je to to nejlepší, co mohu do své hry zařadit. Za tento pobyt jsem v sobě našel plno sil, o kterých jsem ani nevěděl. Je to jenom o tom vypnout hlavu a nechat tělo pracovat! Mám z toho obrovskou radost a věřím, že po příletu budu moci nasimulovat aspoň z poloviny to, co jsem tady trénoval.

        Po příletu zpět do ČR si dám trochu pauzy a užiji si vánoční svátky. Po pár dnech volna budu udržovat svou kondiční složku se svým trenérem Davidem Nerudem a také budu mít badmintonové tréninky s mým taťkou. Na začátku ledna mě nejspíš čekají tréninky v Praze společně s Petrem Koukalem a Dickym Palyamou, kteří už pojedou na 120%!

        Mějte se hezky a užijte si Vánoce! Všechny zdraví Adam

,, typické postavení při obraně v kombinaci 2 na 1 "

Archiv novinek

Instagram

Facebook

Náhodná galerie

Thomas Cup 2018, Kazaň

Všechny galerie