Druhý týden čínského tréninku uběhl jako voda

14/12/2012

Ahoj všichni! Druhý týden tréninku v Číně mám za sebou. Odnesu si z něho mnoho nových zážitků a zkušeností. Od neděle 9.12 do pátku 14.12 se toho hodně událo a rád bych se s Vámi o to podělil.

Nejprve bych rád zmínil setkání s historicky nejlepším hráčem badmintonu Lee Chong Weiee! Měl jsem tu příležitost v neděli 9.12, kdy se zde v LYB Badminton Dongguan School odehrálo finále turnaje 3 proti 3! Na tomto turnaji se objevili hvězdy jako Cai Yun/Fu Haifeng ( nejlepší deblový pár světa, olympijští vítězové z Londýna 2012 ) a právě zmíněný Malajec Lee Chong Wei. Od první chvíle, co jsem ho zahlédl v hale jsem přemýšlel nad tím, jak se s ním vyfotit. Nakonec se to povedlo po skončení turnaje, kdy jsem ho s klukama odchytil na chodbě v hotelu. Moc si toho vážím, že jsem měl tu možnost se s ním setkat! 

        V úterý 11.12 byly v odpoledním programu tréninkové zápasy proti národnímu juniorskému teamu Malajsie, který je zde na měsíčním tréninkovém soustředění. Na tyto zápasy jsem se velmi těšil, protože to jsou zápasy proti lepším hráčům, kde moje herní vlastnosti rostou nahoru a tím se zlepšuji. Je to úplně jiná hra, než na jakou jsem zvyklý v Evropě. Je rychlejší a hlavně se hraje bez chyb! Nastoupil jsem do singla proti Malajci, který byl stejně starý, jako já. Od začátku zápasu jsem se ocitnul v jiné hře. Rychlost a hlavně herní jistota je to, co nás odděluje od Asiatů! Na kurtě jsem se cítil velmi dobře, měl jsem dobrou rozehrávku a vytvářel jsem si dobré pozice pro útok. Nakonec jsem po 50 minutách prohrál ve třech setech 21:13, 19:21 a 14:21. Se svým výkonem jsem byl spokojen, hrál jsem svoje nejlepší a myslím, že to je to hlavní, o co jde v těchto zápasech. Nejde o výhru, jde o to si odnést z toho zápasu co nejvíce! Dokonce mě pochválil i malajský trénér, což mě potěšilo.

        Minulý týden jsem Vám psal o vyčerpávajícím výběhu na vrchol hory zde v Dongguanu, kde jsme vyběhli 1600 schodů do chrámu. Bylo nám jasné, že to poběžíme tento týden znovu, ale nevěděli jsme kdy a kolik toho poběžíme. Ve čtvrtek 13.12 nás autobus dovezl pod horu, kde nám po výstupu trenér řekl, že to poběžíme na čas a dvakrát za sebou. Měli jste vidět obličeje hráčů, kteří si mysleli, že si trenéři dělají srandu. Mezitím, než druhý trenér vyšel nahoru, aby nám stopoval čas, jsme se rozcvičili. Poprvé jsem nahoru vyběhl za 10 minut a 25 sekund. Celkově jsem byl třetí za bratranci z Kypru. Podruhé jsem však to dal za 11 minut a 40 sekund, obsadil jsem druhé místo. Během obou dvou běhů jsem si pořád v hlavě opakoval velmi oblíbenou frázy mého kondičního trenéra Davida: ,, je to jenom v hlavě ". Toto mi pomohlo překonat bolest, která byla po prvních 400 schodech. Dále jsem se soustředil pouze na každý další schod, který byl přede mnou a nic víc mě nezajímalo. Měl jsem obrovskou radost, že jsem to zvládl! 

       Badmintonové tréninky zůstali stejné, jako před týdnem. Základní údery s dlouhými intervaly, ale přidali se k tomu kombinace na počítání. Je to velmi jednoduché, máte zadanou kombinaci, kterou musíte udělat dvacetkrát za sebou, ale jakmile uděláte chybu, jedete od nuly. Kombinaci hrajete tak dlouho, dokud to  nedohrajete. Takhle se jedou tři série, poté je změna. Určitě si dokážete představit, jaké to je, když při 18 výměně uděláte chybu a jedete úplně od nuly, už jsem si to vyzkoušel :-)!

        Dnes v pátek 14.12 jsme si udělali po dopoledním tréninku " výlet " do nedalekého Shenzenu, kde se koná finále Super Série. Viděli jsme mnoho skvělých zápasů! Nejvíce se mi však líbil zápas mužského singla mezi Číňanem Chen Longem a Japoncem Kenichi Tagem! Dlouhé, úžasné a neuvěřitelné výměny vytvořily skvělý zápas, kde nakonec vyhrál domácí Chen Long před skoro vyprodanou arénou. Bylo to něco fantastického! Já osobně jsem fandil Chen Longovi, protože obdivuji jeho pohyb po kurtě, který má nejlepší na světě a který jsem od něj obkoukal a stále vypracovávám! 

        Teď mě čeká poslední tréninkový týden zde v Dongguanu před odletem zpět do ČR na Vánoce. Přeji všem krásný víkend a hlavně pohodu před nadcházejícími vánočními svátky, které za chvíli začnou! Z Dongguanu Vás zdraví Adam

,, Po dvojtém vyběhnutí na dongguanskou horu konečně s úsměvy "

  ,, Společně s Lee Chong Weiem "

Archiv novinek

Instagram

Facebook

Náhodná galerie

Thomas Cup 2018, Kazaň

Všechny galerie