První týden čínského tréninku za mnou

07/12/2012

Ahoj všichni! Mám obrovskou radost, že Vám mohu napsat své první pocity a dojmy z čínského tréninku. Je to úplně něco jiného, než v Evropě. Člověk pochopí, co je to čínský dril, kdy člověk najde v sobě síly, o kterých ani nevěděl, že má! Pochopí to, co pocítí pouze ti, kteří mají sen a vůli jít přes bolest! Jednou mi Petr Koukal jun. vykládal o tom, jak vybíhali 2000 schodů v čínském Guangzhou. Dnes jsem dokázal vyběhnout 1600 schodů na vrchol dongguanské hory! Mám z toho obrovskou radost, i přes tu bolest, která během 25 minut byla,  jsem si pořád říkal, že to nesmím vzdát, že to zvládli i jiní (např. Petr Koukal jun, Lin Dan nebo Lee Chong Wei ) to mi dodávalo sílu!

 

        Od pondělí rána máme každý den dva tréninky denně. První fáze od 9:00 do 11:30 se odehrává na kurtech, kde trénujeme "basic technic" neboli základní úderovou techniku a speciální cvičení pro badminton (výpady, skoky, odrazy). Když čtete základní úderovou techniku, může se vám to zdát lehké, ale zde se hraje v dlouhých intervalech. Příklad: úderová jistota klírů po celém kurtě 15 minut v kuse, poté jedna strana hraje pouze útok, druhá jenom brání 30 minut dohromady ( 15 minut jeden útočí a poté se role otočí, připomínám bez pauzy ). Mojí oblíbenou kombinací nejen zde v Číně, ale i doma je hra 2 na 1. Doma v Česku to hrajeme max. 3 minuty, tady 15 minut jeden, poté se točíme. Abych řekl pravdu, člověk musí být nejen silný na kurtě, nebo po kondiční stránce, ale hlavně psychicky. Do každěho tréninku jít s soustředěním a s chutí do trénování. Je to obrovská škola, kterou se člověk naučí, je to něco, co v Evropě nenajdete!

 

        Druhá tréniková fáze je od 15:00 do 17:30, tentokrát je to kondiční jednotka. Zrovna včera jsme měli jeden velice zajímavý trénink venku, kde jsme začali cvikem, kde stojíte na jedné noze, musíte mít zavřený oči a tou druhou nohou se nesmíte dotknout země. Časový interval je 2 minuty, ale za každé otevření očí, nebo dotknutí země nohou je 13 sekund navíc :-)! Tohle jsme dělali třikrát na každou nohu. Čínští trenéři mají velice oblíbenou část na švihadlech. Včera jsme skákali dvojskoky na čas. Časový interval byla 1 minuta, za kterou jsme museli udělat co nejvíce dvojskoků. V první sérii jsem naskákal 106 a ve druhé  se mi povedlo vylepšit počet na 112! Na konci tréninku byla ještě taková specialita, kde jsme museli uběhnout 15 kol ( 1 kolo asi 200 m. )  trasa však vedla vždy do kopce po schodech a z kopce taktéž! Po tomto tréninku jsem byl rád, že stojím na nohou. Připomínám, že tohle jsou jenom některá cvičení, co jsme dělali!

 

       

       Tento týden jsem si dokonce  zahrál (byl jsem vybrán trenéry) debla s druhým párem světa, Malajci Kien Keat Koo a Boon Heong Tan, kteří zde byli na exibici a zároveň zde zůstávají až do příštího týdne! Také jsem se vyfotil s Taufikem Hidayatem :-) Tohle jsou zážitky, které si budu připomínat hodně dlouho!

 

        Jak jsem již psal v úvodu, dnes ráno jsme díky dobrému počasí vyjeli do hor. Trénink nebyl zas tak dlouhý, trval 60 minut, ale když jsme viděli, co nás čeká, polovina hráču se doslova sesypala jako domeček z karet, zvlaště holky :-). Já jsem si hlavně říkal, je jedno, co mě čeká, hlavně se nesmím zastavit! Po vyběhnutí do schodů jsem cítil v nohách sílu, kterou jsem však samozřejmě ztrácel, ale v hlavě jsem měl jasno, vyběhnu až na ten vrchol! Po 25 minutách běhu jsem tam byl a měl jsem skvělý pocit, i když to bolelo, zvládl jsem to. Dnes jsme to běželi jenom jednou, protože odpoledne nás čeká přátelské utkání proti lokálnímu týmu Dongguan. Příště týden to poběžíme dvakrát! 


Tuto část přípravy beru jako nejlepší, která mě mohla potkat v přechodném období, protože takový trénik zažiji jen zde, v Číně! Přeji všem hezký, z Dongguanu zdraví Adam

Archiv novinek

Instagram

Facebook

Náhodná galerie

LI-NING Czech Open 2017

Všechny galerie