Thwack Czech International 2012

18/11/2012

Po vyhraném juniorském circuitu na Slovensku se od 15.11 do 18.11 konal můj poslední circuit sezóny 2012, Thwack Czech Junior International 2012, který se konal v Orlové. Na tento turnaj jsem se vypravil již ve středu po ranním tréninku s mým otcem. Spal jsem u své babičky v mém rodném městě Český Těšín. Středa nebyla pro mě jen cestovní, ale i krásná, protože jsem oslavil své sedmnácté narozeniny, což mi zpřijemnilo den :)!

Ke svému prvnímu zápasu jsem nastoupil ve čtvrtek večer proti Slovákovi Samueli Repiarovi. V 19:00 jsme s půlhodinovým zpožděním nastoupili k našemu zápasu na dvorci č. 3. Před zápasem jsem byl trochu nervózní, jelikož jsem hrál na domácí půdě před lidmi, které znám a chtěl jsem se ukázat v co nejlepší formě! Od prvního míče jsem vlétl do zápasu jako neřízená střela a svým útokem a dobrou hrou na síti jsem prolétl druhým kolem ( první kolo jsem nehrál, jelikož jsem byl nasazený jako 2. hráč ) jasným výsledkem 21:6 a 21:12! V pátek, hodinu po poledni, jsem se utkal s Čechem Bedřichem Valentou. Do zápasu jsem vstoupil s jasným cílem, znechutit mu každou výměnu a bod, o který jsme se rvali! Od prvního míče jsem se snažil útočnou a nátlakovou hrou výměnu vyhrát! Sice v některých výměnách jsem propadl pinkání, ale jinak jsem dominoval! Třetí kolo jsem vyhrál 21:10 a 21:12 a postoupil jsem do osmifinále, kde jsem se utkal s Rakušanem Alexandrem Serovem. Alexander je vzrůstem o něco menší jak já, ale je velmi rychlým a hlavně levorukým hráčem, což je v dnešní době výhoda, jelikož 80 % hráčů jsou praváci a já osobně jsem hrál naposledy proti levorukému hráči před rokem. Alexander měl velmi nátlakovou, útočnou a rychlou hru, se kterou mě přehrával do stavu 11:9 pro mě, poté jsem si však zvykl na tuto hru a změnil jsem křivky úderů. Po velmi kvalitním zápase vyhrávám 21:15 a 21:13 a dostávám se do čtvrtfinále, kde jsem narazil na Slováka Davida Baluchu. S Davidem jsem odehrál můj vůbec první společný zápas v kariéře. V 14:30 zápas na kurtě č. 3 začal. Celý zápas jsem nátlakovou hrou vyhrával! Po dvou jasných setech 21:8 a 21:14 jsem se probojoval do semifinále turnaje Thwack Czech Junior International 2012!

V nedělním ranním semifinále jsem nastoupil proti Rusovi Gulomzoda, se kterým jsem minulý týden na Slovensku hrál finále, kde jsem vyhrál 21:15 a 21:13! Přesně v 9:00 zápas začal. Ze začátku prvního setu jsem ho jasně přehrával a vyhrával jsem 11:5. Tvořil jsem účinnou nátlakovou hru, se kterou se nemohl vyrovnat, ale po delší době si na ni zvykl a ja musel zmeňit taktiku. Za stavu 20:16 jsem vyslal trochu riskantní smeč na lajnu, která ji krásně zasáhla a ja vyhrál první sadu 21:16! Ve druhém setu jsem měl vždy menší náskok, který však Shohzot dotahoval. Nakonec jsem však těžil z dobré hry na saku, kde se mi podařilo po krátkém roztočeném kraťasu pokrýt celé sako a hlavně ukončit výměnu! Druhý set vyhrávám 21:17 a postupuji do finále! Ve finále se překvapivě setkávám s 5/8 nasazeným Filipem Špoljarecem z Chorvatska, který si překvapivě poradil v sobotním čtvrtfinále s 3/4 nasazeným Čechem Mirkem Janáčkem a v nedělním semifinále dokonce porazil prvního nasazeného Maťa Hliničana ze Slovenska! Do zápasu jsem šel s jasnou taktikou, neuspěchat rozehrávku, připravit si útok a následně ukončit výměnu! Filip mě však od prvního míče na kurtě dělal velké nepříjemnosti, hlavně jeho kvalitní obranou. Během zápasu jsem však musel změnit taktiku, kde jsem změnil útok na sekané, ostré krížné údery, se kterymi měl problém. Také jsem měnil tempo hry. Finálové utkání vyhrávám 21:17 a 21:10! Po zápase ve mě hrály emoce. Měl jsem obrovskou radost, ze jsem dokázal vyhrát před domácím publikem a na domácí půdě! Mám za sebou neskutečnou první polovinu sezóny, která mi vynesla mnoho skvělých výsledku! Teď mě čeká trochu odpočinku a poté měsíc a půl tréninkové přípravy, kde 30.11 odlétám na 4 týdny do čínského Dongguan, kde budu trénovat v národním juniorskem centru!! Děkuji všem za podporu! Adam

 

Archiv novinek

Instagram

Facebook

Náhodná galerie

Thomas Cup 2018, Kazaň

Všechny galerie