Slovak Junior 2012

11/11/2012

Od 9.11 do 11.9 se uskutečnil další z juniorského circuitu, který se konal v slovenské Dubnici nad Váhom. Na tento turnaj jsem se vypravil společně s českou juniorskou reprezentací ve čtvrtek večer. Po příjezdu do hotelu Dynamic jsem se ubytoval, podívál na film a šel spát, protože stále na sobě cítím menší únavu po dlouhé cestě z Japonska. Bylo to poprvé, co jsem od příletu z Japonska spal více jak 8 hodin, takže druhé ráno jsem se cítil skvěle a připraven jít znovu na kurt :)!

V prvním kole jsem se utkal se Slovincem Simonem Skokem, se kterým jsem už jednou hrál a to před měsícem na circuitu v Chorvatsku, kde jsem jasně vyhrál 21:10 a 21:9. Tento zápas byl zase o něco jiný. Celý průběh prvního setu jsem měl pod kontrolou, byl jsem aktivní a nenechal jsem ho hrát až do stavu 18:12, kde jsem vypl a začal si pinkat. Nakonec jsem ale vyhrál 23:21. Ve druhém setu jsem mu už nedal šanci, vyhrál jsem 21:14! Ve druhém kole jsem se překvapivě utkal se svým nejmladším bratrancem Wojciechem Mendrekem. Zápas byl pro mě jak lehkým tak i zároveň těžkým. Jasně jsem vyhrál 21:7 a 21:4, zároveň to bylo pro mě těžké hrát proti členu rodiny. Na druhou stranu jsem rád, že jsem si mohl během hry vyzkoušet všechny údery! Po zápase jsem byl velmi spokojený a do sobotního osmifinále jsem se připravil na Poláka Mateusze Biernackiho! Proti Mateuszovi jsem nastoupil v 11:30 na kurtě číslo 3. Celou první polovinu prvního setu jsem byl lepší a vyhrával jsem do stavu 11:5, pak jsem si ale začal znovu pinkat a přestal jsem být aktivním, díky tomu jsem prohrál 17:21! Do druhého setu jsem nastoupil soustředěný a od prvního míče jsem bojoval o každý míč, druhý set vyhrávám 21:16! Ve třetím setu jsem už dominoval a Polák neměl šanci! Třetí sadu jsem vyhrál 21:7! Celkový pocit po zápase jsem měl dobrý, ale beru na vědomí, že do každého zápasu musím vlétnout od prvního míče na 100%!

Ve čtvrtfinále jsem se utkal s nejlepším juniorským Polákem Mateuszem Świerczyńskim. Začátek zápasu jsem prohrával 2:7 a Mateusz hrál velmi účinnou hru, kterou mě dostával, ale než byla přestávka, dostal jsem se do zápasu a s trochou štěstí jsem vyhrál i první set poměrem 21:19! Ve druhém setu jsme se do poloviny tahali o každý bod, ale poté jsem mu utekl a měl jsem celou druhou polovinu druhého setu pod kontrolou! Čtvrtfinále vyhrávám 21:19 a 21:14! Po zápase jsem měl ohromnou radost, ale stále jsem se ještě musel udržet v zápasovém tempu, protože v 18:45 jsem nastoupil do semifinálového zápasu proti druhému nasazenému Chorvatu Ivanovi Tucakovicovi! Svojí rychlou hrou a přechodem po smeči ze zadní části kurtu na sako, kde jsem výměnu ukončil vyhrávám semifinále 21:17, 21:17 a jsem ve finále juniorského circuitu!

V nedělním finálovém zápase jsem nastoupil proti Rusovi Shahzotovi Gulomzoda, který se do finálového boje dostal i přes prvního nasazeného Slováka Matěje Hlinicana! K finálovému zápasu jsme nastoupili v 9:20. Hráli jsme na centrálním kurtu číslo 3. Po prvních výměnách jsem zjistil, co mám na vysokého, fyzicky dobře připraveného Rusa hrát. Jeho silnou stránkou byla smeč ze zadní části kurtu. Proto jsem zahrával rychlé prohozy od sítě za záda Shahzota, kde byl v obranných úderech ze zadu špatný a ja se tím dostal do výhody, do útoku! Svou rychlou, trpělivou a hlavně správnou taktikou porážím Rusa 21:16 a 21:13 a vyhrávám svůj druhý titul v singlu na evropském juniorském circuitovém okruhu! Mám ohromnou radost, ale nejvíc mě na tom těší to, ze jsem to zvládl po příletu z Japonska!

Příští týden od čtvrtka 15.11 se koná můj poslední circuit roku 2012 na domácí půdě v Orlové. Chci ještě zmobilizovat všechny síly na to, abych odehrál každý zápas jak nejlépe umím! Děkuji všem za podporu, kterou mi velice pomáháte na turnajích! Děkuji všem! Adam

Archiv novinek

Instagram

Facebook

13/12/2018

Jak už všichni víte, spolupracuji s firmou Akuna, jejichž potravinové doplňky mi pomáhají regenerovat a zůstat fit při těžkých tréninzích. Mám tady teď takový sportovní balíček i pro vás. Co musíte udělat abyste ho získali? Napište do komentářů, jestli potravinové doplňky při sportu používáte a když tak jaké. Samotného mě zajímá, co všechno může sportovcům při výkonu pomáhat. Samozřejmě pište jen ty legální ;-) Respektuji i to, že napíšete, že nepoužíváte, ať už z jakéhokoliv důvodu. Vyhrát můžete i tak. Jo a vybírat vítěze tohoto balíčku budeme jen z fanoušků stránky Akuna CZ s.r.o., takže pokud jimi ještě nejste, mrkněte tam.

10/12/2018

Bojovali jsme, ale bohužel to nakonec o kousek nevyšlo. I tak super zážitek s reprezentací, díky. Postup byl doopravdy velice blízko, ale nakonec to vyhráli Španělé, i když se nám je podařilo porazit.