Největší úspěch mé kariéry

01/11/2012

Po odehrání týmového mistroství světa se rozehrálo individuální mistroství. Začalo se 29.10 v 9:00. Jelikož jsem díky svému postavení na juniorském světovém žebříčku byl nasazen jako 9/16, nemusel jsem nastoupit do prvního kola dvouhry kluků, protože jsem měl tzv. bye ( volné první kolo ). V úterý jsem díky tomu nastoupil až v 18:35 místního času proti silnému soupeři z Holandska Vincentu de Vriesovi. Vincent je hubený,vysoký a pravoruký hráč s nepříjemným stylem útočné hry. První set jsem svou rychlostí a nátlakovou hrou ovládl 21:12. Ve druhém setu jsem hrál stejně skvělou hru až do stavu 20:14 pro mě. Pak se to vše zlomilo. Jako bych byl zhypnotizován a druhou sadu jsem provařil 21:23. Trenéři se už chystali, že půjdou pryč z haly, ale ja to ještě zkomplikoval nejen sám sobě, ale i trenérům. Ve třetím setu to byl boj o každý míček, tahali jsme se dlouho! Za stavu 18:20 pro Vincenta jsem dokazázal zmobilizovat poslední zbytky sil a přesnou rozehrávkou u sítě jsem dokázál otočit  nejen set, ale i celý zápas ve svůj prospěch a po 46 minutách jsem udolal Holanďana 21:12, 21:23 a 22:20! Měl jsem neskutečnou radost z výhry a postupu do dalšího kola.

 
 Ve třetím kole na mě čekal jiný soupeř. Byl jim mistr Evropy do 17 let, Angličan Alex Lane. Alex je velmi kvalitní hráč s nepříjemným stylem hry. Velmi dlouhé výměny s vyčkáváním na chybu soupeře ho dělají  silným a nepříjemným soupeřem. Do zápasu jsem nastoupil s pokorou, ale i odhodláním mu to co nejvíce znepříjemnit! Od začátku do konce to byl úplně jiný Adam, než který hrál minulý večer! Diktoval jsem tempo hry, vytvářel si skvělé pozice pro útok a celkově ve všem jsem byl na kurtě jistější a lepší! Alexe porážím po nejlepším výkonu, který jsem kdy podal a vyhrávám  21:19, 21:16! Nemohu tomu uvěřit! Porazil jsem mistra Evropy a k tomu se dostávám do osmifinále na mistroství světa! Ještě ten večer dostávám ohromné spousty blahopřání a podpory od fanoušků! Jsem šťastný.
 
V zápase o postup do čtvrtfinále jsem už ale narazil na asijskou zeď. Jednalo se o TaiPeice Hsu Jui Ting, který byl velmi dobře přípravný. Od prvního míče mě utápěl v obraně, rychlou a nátlakovou hrou mě dostával pod tlak a ja neměl co vymyslet, abych se z toho dostal. Hsu mě poráží jasným výsledkem 10:21, 14:21a mistroství pro mě končí. 
Tento výsledek je pro mě nejcennějším v mé dosavadní kariéře! Chtěl bych moc poděkovat celé rodině i kamarádům, kteří mě ve sportě podporují! Samozřejmě děkuji všem, co mi píšete zprávy a emaily! Moc si toho vážím! Zítra odlétáme zpět do České republiky, bude to dlouhá cesta, ale tento turnaj, jakožto moje první mistroství světa, stal za to! Mějte se hezky! Adam

Archiv novinek

Instagram

Facebook

Náhodná galerie

LI-NING Czech Open 2017

Všechny galerie