Skupinové zápasy MSJ/Chiba

26/10/2012

V úterý 22.10 jsme v brzkých ranních hodinách šťastně doletěli do Japonska. Hned po příletu na nás čekali organizátoři, kteří nás dopravili do hotelu jménem Apa. Po ubytovaní a chvíli odpočinku jsme jeli do hlavní arény, kde se celé mistroství odehrává. V životě jsem neviděl takovou halu, která je připravena na 120%! Měli jsme dvouhodinový trénink. Ve čtvrtek nás čekali prvni dva zápasy proti těžkým soupeřům z Chinese TaiPei a výběru Ruska. V zápase proti TaiPei jsme byli jasní outsideri. Ja jsem nastoupil do singla a společně s Michalem Světničkou do debla. Snažil jsem se týmu vyhrát bod, ale soupeři byli jak herně, tak i výkonostně někde jinde. V singlu jsem prohrál s Tzu Wei Wang 16:21 a 10:21. Tzu dokazál ve svých 18 letech porazit i takové hráče jako jsou Yuhan Tan či Flemming Quach! Aspoň v prvním setu jsem mu útočnou hrou vzdoroval, ale během vývoje zápasu mi síly docházely a zbytečnými chybami v druhé polovině druhého setu jsem už nezvládl uhrát více bodů. Na druhou stranu jsem rád, že jsem s takovým hráčem mohl hrát, jsou to pro mě velké zkušenosti. Náš tým podlehl Chinese TaiPei 0:5!

K odpolednímu zápasu jsme nastoupili proti evropské velmoci Rusku. Tentokrát jsem nastoupil pouze do debla, ale také se mi společně se svým parťákem nepovedlo vyhrát a až v koncovce třetího setu jsme prohráli ruské dvojci Shemetov/Butovetskiy 17:21, 25:23 a 19:21. Velmi mě tato prohra mrzela, neboť jsme sehráli skvělé utkání a měli jsme šanci to dotáhnout do vítězného konce! S Ruskem jsme prohráli poměrem 1:4. V pátečním zápase jsme narazili na Australany. Zápas se začal hrát v 12:30 místního času. I tentokrát jsem nastoupil pouze do debla se svým parťákem Michalem. Na Australany jsme si věřili a chtěli jsme přinést týmu bod! Dokázali jsme to, a nad  australskou dvojcí Serasinghe/Chen jsme vyhrali 21:16 a 21:19! Bohužel i tento bod nám nepomohl, protože i s Austrálií jsme prohráli těsným skórem 2:3. Velmi mě tato prohra mrzí, ale zítra nastupujeme k novému zápasu proti Uzbekistánu a věřím, že se nám podáří ukořistit první výhru v týmovém turnaji a vybojujeme si dobré konečné místo!

Jinak po stránce organizační jsme ohromeni. Všechno klape jak má! Organizátoři a dobrovolníci jsou velmi slušní a přátelští! Chiba je překrásné a čisté město. Jenom pro Vaší představu, Chiba ( asi 1,7 mil.
obyvatel ) je předměstí Tokia, které je hlavním městem Japonska s nejvyšším počtem obyvatel a to asi přes 27 miliónů! Ze slunečného Japonska Vás zdraví Adam

Archiv novinek

Instagram

Facebook

05/12/2018

V pátek jdeme na to. Držte palce. Bude to těžké, ale chceme vyhrát. European Championship of teams - qualification will start this Friday. Cross your fingers.