Croatian Junior International 2012

07/10/2012

Od 5.10 do 7.10 se v chorvatské Poreči konal další z okruhů juniorského Circuitu. Tento Circuit je zařazen do druhé nejvyšší kategorie B. Ve čtvrtek večer jsme společně s juniorskou reprezentací dorazili do hotelu Istra, kde jsme se ubytovali a odpočinuli. Tato akce byla zároveň generálkou před přicházejícím mistroství světa juniorů, které se koná za 2 týdny v Japonsku a kde budeme hrát jak družstva tak i jednotlivce. Já jsem v pátek hrál pouze jeden zápas. V 15:35 jsem nastupoval na svoje druhé kolo singla, jelikož jsem byl nasazený jako 2. V tomto zápase jsem hrál proti mladému a útočnému Rusovi Romanovi Tomkovi. První set jsem měl pod kontrolou a rychlými protiútoky jsem ho porazil 21:8 a 22:20. Ve druhém setu jsem se v koncovce bàl jít do výměn a hodně jsem pouštěl míče, které létaly do hřiště. Z tohoto vystoupení jsem neměl moc radost, ale byl jsem rád, že jsem zvládl svůj první zápas.

Druhý den jsem nastoupil v 10:35 proti Slovinci Simonovi Skokovi, kterého jsem v dlouhých a rychlých výměnách přehrával. Zápas jsem vyhrál 21:9 a 21:10! Ještě ve stejný den v 17:20 jsem nastoupil proti Švýcarovi Stefanu Kradolferovi. Tento zápas už měl být pro mě menší zkouškou. Po dobrém startu a hlavně dobré rozehrávce na síti, kde jsem dobře hrál točené míče a záhy zakončil výměnu buď smeči po lajně, nebo sekanými dropy vyhrál celý zápas 21:8 a 21:13! Po tomto výkonu jsem měl velkou radost i navzdory velkému horku v hale, které bylo opravdu nepříjemné. Obhájil jsem svoje loňské čtvrtfinále a ještě jsem si to vylepšil postupem do semifinále! Večer jsem šel brzy spát, abych byl dobře připraven na semifinálové utkání.
V neděli ráno jsem se cítil velmi dobře, nic mě nebolelo a celkově jsem byl připravený na nedělní zápasy!

V 9:00 jsem nastupoval proti Rakušanovi Dominiku Stiptsis, který je druhý nejlepší Rakušan po Mathiasovi Almerovi. Svou přípravu na zápas jsem taky tomu přizpůsobil. Na kurt jsem šel s jasnou taktikou! Nenechat ho hrát! Od prvního míče jsem byl na 100% soustředěný. Budoval jsem tlak a celý zápas jsem měl pod kontrolou. Výhra 21:8 a 16:9, kde Dominik skrečoval zápas ( nejaké problémy s holení ) mě posunula do premiérového juniorského finále na okruhu! Ve finále jsem se setkal se svým kamarádem s spoluhráčem z reprezentace Mírou Janáčkem. Míra je zkušený, vysoký a útočící hráč. Na turnaji byl nasazen jako č. 1. Už jsme s Mírou několikrát hráli a vždy to bylo vyrovnané. Před zápasem jsem si řekl, že se musím povzbuzovat a snažit se nevyhazovat míče nahoru, abych se nedostával pod tlak. Míra je totiž velmi dobrý hráč v útoku a často ukončuje výměny smečmi po lajně. Taktiku jsem dodržel! Většinu zápasu jsem hrál na síť, kde jsem si to podržel a čekal, až Míra vyhodí míč do zadní části kurtu a já mohl jít do útoku. Svou hrou jsem ho dnes přehrál a docela jasným výsledkem 21:10 a 21:15 jsem dotáhl svou dravou chuť po zlaté dokonce! Měl jsem a stále mám obrovskou radost! Vrací se mi trénink, který jsem absolvoval během léta jak po kondiční stránce s Davidem Nerudem tak i po herní z Dánska! K tomu jsem ještě dodal druhé místo v deblu společně se svým partnerem Michalem Světničkou, kde jsme až ve finále prohráli složené dvojci Semrov/Rebhandl 19:21 a 18:21.
S generálkou na MSJ jsem velmi spokojený a věřím, že s takovou hrou, kterou jsem převedl v Chorvatsku se mohu poprat o dobrý výsledek i v Japonsku! Děkuji všem za podporu! Adam

Archiv novinek

Instagram

Facebook

Náhodná galerie

MČR 2019, Plzeň

Všechny galerie