MMČR Brno 2012

30/09/2012

Ve čtvrtek 27.9 jsem nastoupil do kvalifikačních bojů o postup do hlavní soutěže na tomto turnaji. V 10:45 jsem hrál proti Slovákovi Kamilu Kanásovi. Tento zápas byl pro mě rozehrávací. Měl jsem celý zápas pod kontrolou a tím pádem jsem si mohl i vyzkoušet halu. Ve druhém setu jsem hrával delší výměny, abych si zvykl na halu a byl dobře rozehrán do druhého kola! První kolo jsem vyhrál 21:10 a 21:9!

 

Ve druhém kole už to byla pro mě výzva. Hrál jsem proti Angličanovi Ben Muirovi, který v prvním kole porazil mého kamaráda a bývalého nejlepšího hráče Kanady Maxe Koreny ve třetí sadě 23:21! Věděl jsem, že bude více unaven jak já! Do zápasu jsem šel s tatikou dlouhých výměň a čekání na dobrou příležitost, abych výměnu ukončil! Začátek jsem začal skvěle, vedl jsem 5:0, ale poté jsem přestal vytvářet nátlak a první set jsem prohrál 17:21. Ve druhém setu jsem až od poloviny začal hrát svojí hru a přesnými smečmi na lajny jsem vyhrál 21:17! Do třetího setu jsem nastoupil jako úplně vyměněný! Všechny míče jsem hrával ze shora, vytvářel jsem si skvělé pozice pro ukončení výměny a hlavně jsem pokryl celý kurt! Byl jsem trpělivý a to se mi vyplatilo! I třetí set jsem zvítězil 21:14 a celkově jsem postoupil do finále kvalifikace! Ve finále kvalifikace jsem natupoval proti 6. nasazenýmu Angličanovi Jamie Bonsels. Tento hráč porazil v prvním kole velmi lehce Lukáše Zevla a poté Dána Philipa Pawlowskiho. V tomto zápase jsem mu byl rovnocenným soupeřem. Bohužel jsem to ale nedotáhl do vítězného konce. Dělal jsem více chyb a ještě nejsem tak zkušený hráč jako on. Prohrál jsem 18:21 a 17:21.

 

Jakožto premiéru mohu být velmi spokojen se svým výkonem. Poznal jsem rozdíl mezi juniorským a seniorským badmintonem. Rychlejší a fyzicky náročnější, takový je seniorský badminton. Chtěl bych moc poděkovat divákům, kteří mě podporovali! Byli jste super! Adam 

Archiv novinek

Instagram

Facebook

Náhodná galerie

Thomas Cup 2018, Kazaň

Všechny galerie