Thomas Cup 2020

16/02/2020

        Tento týden se odehrálo ME družstev (Thomas&Uber Cup 2020) ve francouzském Liévinu. Náš cíl byl jasný, porvat se o obhajobu historického 5. místo z Kazaně v roce 2017. Náš tým byl ve složení: Milan Ludík, Jan Louda, Ondřej Král, Tomáš Švejda, Jaromír Janáček+já. Trenérské duo bylo Petr Koukal a Petr Báša. 

Ve skupině jsme se postupně utkali se silným Německem, Islandem a Ázerbajdžánem. Věděli jsme, že ihned úvodní zápas proti Německu bude ten rozhodující. S nim jsme prohráli právě 2 roky zpět, ve čtvrtfinále Thomas Cupu 2018 v Kazani. 

 

       Proti Německu jsme nastoupili v nejsilnější sestavě. Naší největší šancí bylo vyhrát singly, jelikož deblové dvojice z Německa jsou jedny z nejlepších v Evropě a i když máme skvělý deblový pár Švejda/Janáček, tak jsme právě stavěli naše největší naděje do singlů.

Bohužel jsme však vůbec nezvládly. Nejblíže vítězství byl na 1. singlu Milan, který odehrál tři sety s Kai Schaeferem. Já jsem podlehl Maxovi Weisskirchenovi ve dvou setech. Vůbec jsem se nedostal do hry, i moje orientace v hale byla velmi mizerná. Určitě jsem měl navíc, minimálně na vyrovnanější souboj, ale svými chybami jsem naservíroval Maxovi vítězství na zlatém podnose. Německu jsme podlehli krutě, 0/5. 

 

       Ve středu jsme se utkali s Islandem, kde až na 1. singl a debl, které se hrály na 3 sety, jsme měli utkání pod kontrolou a soupeře porazili jasně 5/0. Tak samý scénář byl i proti Ázerbajdžánu, kde jsme taktéž vyhráli 5/0. Celý tým podával skvělé výkony. 2. místo ve skupině a celkové 9. místo nás těší, ale i mrzí zároveň. Zvláště zápas proti Německu.

Avšak tento tým, co se teď sešel má určitě šanci na obhajobu 5. místa, ne-li získat placku! 

       

        Díky celému týmu za skvělý týden ve Francii. Taktéž našemu vedení a masérovi Jardovi. 

 

Mějte se fajn. 

 

Adam 

Archiv novinek

Instagram

Facebook

Náhodná galerie

MČR 2020, Plzeň

Všechny galerie