XIII Suriname International 2019

17/11/2019

        Poslední měsíc se dostavují výsledky z turnajů. Po 5. místě v Egyptě, kde jsem hrál v říjnu, se mi povedla první mezinárodní "bedna" v tomto roce, za což jsem nesmírně rád. Jsou to důležité body v olympíjské sezóně. 

 

       Na turnaj do Paramariba, hlavního města Surinamu, který leží v Jížní Americe, jsem se vydal ihned po odehrání Bundesligy. Byla to náročná cesta, umocněna hektickým víkendem a přesunem. Do místa konání turnaje jsem přijel v pondělí večer. Program do začátku turnaj vypadal jako vždy. Snažil jsem se hlavně dostat do mentální pohody a tělo do herního režimu, zvláště po delší cestě. Turnaj se rozehrál ve středu... 

 

       První hrací den mě nečekalo nic jednoduchého, jelikož ihned po první výhře nad domácím Ericem WU, jsem nastoupil proti olympionikovi a 3. nasazenému hráči turnaje Oslenimu GUERREROVI z Kuby. Je to velmi nepříjmený silový hráč, který má výbornou kondici a ostrý útok. Měl jsem jasně stanovenou taktiku, kterou jsem první set dodržel a dostal se do vedení.

Ve druhém setu jsem začal více spěchat/zmatkovat a dostával jsem se do situací, kde jsem Oslenimu dovolil hrát jeho hru, což bylo přesně to, co jsem nechtěl. Zápas pokračoval do třetího setu, kde jsme se tahali o každý bod. Ke konci zápasu jsem více riskoval, zvláště útokem do těla, kde jsem posbíral poslední důležité body k výhře 21/8, 11/21 a 21/18!

Měl jsem obrovskou radost, jelikož se mi povedlo po delší době vyhrát koncovku, která mi poslední dobou nevycházela a taktéž z cennému skalpu soupeře! Dostávám se do čtvrtečního čtvrtfinále, kde jsem porazil soupeře z Barbardosu bez větších problémů a proplouvám do pátečního semifinalé. 

 

       Zde jsem se utkal s mistrem Kanady a největší nadějí, Brianem YANGEM. Ano, hráče čínského původu reprezentujicí Kanadu. Zápas jsem začal výborně, kdy jsem hrál aktivně, útočně a pokryl jsem přední část kurtu. Brian byl pořád pod tlakem, stresem. Vyhrávám 21/15. 

Bohužel, co nastalo pak, vnitřně hořce zkousávám. Podmínky v těchto zemích jsou velmi odlišné a teplota v hale se pohybovala kolem 35 stupňů, kdy s mojím stylem hry (agresivním,útočným) jsem jednoduše odpadl a nevydržel hrát moji taktiku/hru po celý zápas. Jsou to zápasy, kdy si to nejvíce vyčítáte. Pokud by mě soupeř přehrál, uznám to. Zde jsem nezvládl udržet svoji hru a to mě stálo zápas. Druhý i třetí set prohrávám vysoce 3/21 a 11/21 a s turnajem se loučím. 

 

        Teď mě čeká poslední turnaj roku 2019, Scottish Open 2019 v Glasgow a následně tvrdá měsíční příprava na druhou část olympíjské kvalifikace. Moc se na toto období těším. Chci se připravit jak nejlépe umím. Ať se neopakuje to, co s Kanaďanem v semifinále.... 

Děkuji všem za podporu. 

 

Z letiště zdraví, Adam 

Archiv novinek

Instagram

Facebook

Náhodná galerie

LI-NING Czech Open 2017

Všechny galerie