1. kolo Bundesligy

08/09/2019

        Tento víkend se rozehrál nový ročník německé Bundesligy, kde hájím barvy týmu 1.BC Wipperfeld. Zcela nová kapitola mé kariéry a zvláště ligy, kterou jsem si vytyčil, jako jeden z mých badmintonových snů.

 

        Tým složený převážně ze zahraničních hráčů má 2 skalní německé hráče. Shodou okolností jsou to deblisté. Tím prvním je Mark Lamsfuß, který patří mezi nejlepší evropské páraře a taktéž je v TOP 25 světa v deblu. Druhým je Jones RALFY Jansen, který je aktuální druhým nejlepším párařem po Markovi. Zbytek týmu je složený z celého světa, např. Finsko, Čína, Holandsko a nebo právě Česko :) 

Jednou z těch největších výhod mého působení v této lize je kvalita zápasů. Hraji 1. mužského singla, kde se střetávám s opravdovou špičkou evropského badmintonu. Není to nic lehkého, ale jsou to výborné tréninkové zápasy a obrovská výzva. Navíc se hraje trochu odlišným způsobem, tj. na 3. vítězné do 11 bodů. 

        Tento víkend jsme odehráli 2 utkání, v sobotu jsme hráli proti týmu SC Union Ludinghausen, kterému jsme podlehli těsně 3/4. Já jsem podlehl aktuální německé jedničce, Kai SCHAEFEROVI 11/13, 9/11 a 8/11. Po kratší pauze (která byla po MS) jsem měl obrovskou chuť hrát a ukázat se v co nejlepším světle. Bohužel to ten den nevyšlo, ale hra mi napověděla, že jsem na správné cestě... A to se v neděli ukázalo! Navíc na domácí půdě před domácími fanoušky. 


        Hráli jsme proti týmu 1.BV Mulheim, kde jsem byl postavený do 2. debla se Samuelem HSIAO proti dvojici ZAVADSKY/THAKUR. Zápas jsme vyhráli 5/11, 11/9, 11/9 a 12/10! Následně jsem hrál 1. singla proti Indovi Siddharath THAKUROVI, kterého jsem po velmi dobrém výkonu porazil 11/6, 11/6 a 11/4! Týmu jsem přinesl 2 body, ale větší radost mi udělala hra, kterou jsem předváděl a kterou jsem hrál. Po MS jsem měl čas si vklidu promyslet, co mám hrát a jak se prezentovat na kurtě. Od příjezdu do Německa, tuto hru dodržuji a funguje. Z toho mám radost... 


        Čeká mě teď ještě 2-týdenní příprava, než přijedu do ČR na můj srdcový turnaj Czech Badminton Open 2019, který se koná v Brně. Moc se na to těším a budu makat na tom, abych hru, kterou jsem poslední týdny předváděl, ukázal i doma! 


Z Německa zdraví, Adam 

Archiv novinek

Instagram

Facebook

Náhodná galerie

LI-NING Czech Open 2017

Všechny galerie