Benátky Masters 2019

02/01/2019

        Posledním turnajem roku 2018 byl pro mě Benátky Masters 2018, který se konal v Benátkách nad Jizerou. Na tento turnaj byli pozvání jen 4 hráči ze 4 zemí. Složení bylo následující: Adrian Dziolko z Polska, Luka Wraber z Rakouska a Cristian Savin z Moldávie. Turnaj se hrál stylem 2 semifinálové zápasy, a následné finále. Už ve čtvrtek večer 27.12 se při slavnostním zahájení losovalo, kdo s kým bude hrát. 

       

        Do pátečího semifinále, které začalo v 11/00, mi los přidělil Cristiana Savina, se kterým jsem se tento rok již utkal. I tento zápas dopadl dobře v můj prospěch, kdy jsem soupeře porazil ve dvou setech 21/15 a 21/11. Začátek zápasu byl více vyrovnaný, kdy jsem zjišťoval, jak soupeř hraje. Poté jsem zvyšoval tempo a Cristiana k ničemu nepustil. Snažil jsem si každý moment zápasu užít (i ve finále tomu bylo tak) a musím říci, že to šlo samo. V druhém semifinále zvítězil ve dvou setech Adrian Dziolko nad Lukou Wraberem. 

 

        Finálové utkání se odehrálo před tučnou diváckou kulisou od 19/00. Polák Dziolko byl účastníkem letních OH 2016 v Riu a taktéž hráč světové 50tky. Tak, jak jsem si užíval každý moment zápasu v semifinále, tak jsem udělal i ve finále. Není moc, co bych mohl napsat, jelikož jsem Adriana porazil 21/17, 21/15 a ten pocit vítězství byl úžasný. Těch momentů není tolik, ale jakmile nastane, stojí za ty veškeré prohry, které jsem na mé cestě utrpěl.

Celkově jsem měl obrovskou radost z té hry, kterou jsem předvedl a jsem nesmírně rád, že se to povedlo na domácí půdě, v ČR. 

 

       Teď jsem už na cestě zpět do Německa, kde mě čeká měsíční příprava na únorové turnaje, které mě čekají. Vánoční pohodu a svátky jsem si užil a zároveň odpočnul. Jsem plný energie a chuti do nadcházejícího procesu/tréninku, který mě čeká. 

Mějte se fajn. Zdraví, Adam 

Archiv novinek

Instagram

Facebook

18/03/2019

FZ FORZA Česká republika nabízí mou raketu v akci za skvělou cenu 2900 Kč. Pro všechny útočněji založené hráče můžu jen doporučit. K dostání na www.badmintonforza.cz a na www.badminton-point.cz.

15/03/2019

Ve Sport Centrum Kuklenská, kde trénuji když jsem v České republice, teď nově vyplétají rakety na nejmodernějším vyplétacím stroji Li-Ning. Musím říci, že jsem byl překvapen skvělou kvalitou vypletení a výborně napnutými strunami. Všem hráčům vřele doporučuji! https://www.badmintonova-raketa.cz/vypletani-raket/

Náhodná galerie

Thomas Cup 2018, Kazaň

Všechny galerie