Czech Open 2018

24/09/2018

        V pátek 28.9.2018 nastoupím ke svému prvnímu kolu hlavní soutěže Czech Open 2018 proti Kanaďanovi Anthony HO-Shue od 11/00. Přijďtě se kouknout na ten nejlepší badminton, který můžete u nás vidět! 

        Zde je článek pro badec.cz, který jsme společně s Markem Matulou vyslali těsně před vypuknutím MMČR. 

 

     

         1) V čem cítíš největší zlepšení za dobu, kterou trénuješ s německým národním týmem?

Do Mülheimu jsem se přstěhoval kompletně počátkem srpna. Od té doby jsem taktéž podstoupil konzistentní přípravu. Nebudu vyzdvihovat jednu konkrétní silnou stránku, ale celou hru, která se každým tréninkem zlepšuje a kvalita zvyšuje. A to především díky vysokému tempu hry/cvičením, které na tréninkových jednotkách děláme. 

       

        2)  Cítíš pokrok na kurtu, máš víc času na úder, jistotu, věříš si víc?

Jednoznačně ano! Nejen, že díky zmíněnému tempu ve výměnách mám o něco více času na údery, ale už se nebojím zapojovat do hry překvapivé prvky, na které klademe poslední dobou v tréninkách velký důraz. Ty mi v mé předešlé hře chyběly. Moje hra byla stereotyp. Teď si troufnu říci, že více chápu, co znamená změna tempa hry a že se výměna musí prvně rozehrát, ne hrát na 3 údery. Avšak, stále se učím, jak správně skládat údery, aby na sebe navazovaly. Abych byl o krok napřed před soupeřem.

 

       3) Poslední 3 turnaje jsi hrál se soupeři z TOP 50, jak jsi se na kurtě cítil?

Ano, poslední 3 turnaje, což byly MS 2018, Barcelona Masters a Belgian International jsem hrál proti hráčům z TOP 50. Nejprve Shi Yuqi z Číny, následně Angličan Toby Penty a poslední konfrontace proti Pablo Abianovi ze Španělska. Všechny 3 zápasy mi postupně ukazovaly, co se v mé hře mění, zlepšuje. Prohry mě netěší, ale jsou to prohry na jiném levelu. S hráči, kteří patří do užší špičky. Poslední zápas proti Španělovi byl z mého, i trenérského pohledu dobrý! Předvedl jsem hru, která má šanci uspět na tomto poli. Výsledek 18/21 a 16/21 nasvědčuje tomu, že práce jde správným směrem. Pevně věřím, že je otázka času, kdy se mi povede porazit hráče z TOP 50. Chce to mít stále víru a hlavně nepolevit a každý den poctivě, tvrdě makat a pracovat.

 

        4)  Jak se těšíš na Czech Open 2018? V tvém domácím městě?

Upřímně? Czech Open je pro mě nejoblíbenější turnaj na okruhu. Ano, hraje se v mém domácím městě, Brně, na které nedám dopustit. Těším se na to, až budu moci nastoupit na kurt v hale Vodova a bojovat o každý bod s kamarády/rodinou a hlavně brněnskými diváky za zády! Už se nemohu dočkat!

Archiv novinek

Instagram

Facebook

Náhodná galerie

MČR 2020, Plzeň

Všechny galerie