Mistrovství světa 2018

06/08/2018

        Vrcholem letošního léta bylo mistrovství světa 2018, které se konalo v čínském Nankingu. Už dopředu jsem se nesmírně těšil na tento turnaj, jelikož jsem dopředu věděl, že v Číně tyto akce jsou obrovské. Vůbec jsem se nemýlil. Navíc, do prvního kola mi los přidělil aktuální světovou trojku a pozdějšího finalistu, Číňana Shi Yu Qi

 

        Na turnaj jsem odcestoval po měsíční přípravě v Německu. Z Vídně přes TaiPei až do finální destinace - Nanking. Už na letišti bylo vše skvěle zorganizované. Ihned po příletu se mě ujali dobrovolníci, kteří mě se zbytkem hráčů posadili na bus směr hotel. Tyto turnaje mají obrovskou atmosféru, jelikož být mezi těmi nejlepšími hráči na světě je něco, po čem jsem vždy toužil. Navíc, když se taková akce odehrává v Číně. První 2 dny jsem věnoval tréninku, abych si zvykl na podmínky, zvláště horko a dusno. Aréna, ve které se MS odehrálo, byla krásná. Kolos pro 20 000 lidí byl od čtvrtfinálového bloku beznadějně vyprodaný a dodal turnaji tu jiskru navíc. 

       V pondělí 30.7 jsem nastoupil od 10:00 (první zápas dne) na kurtu číslo 1 proti čínské jedničce. Už samotný nástup na kurt byl obrovskou show. V hale se již první den objevilo přes 4 000 lidí. Byla to neskutečná atmosféra. Samotný zápas probíhal tak, jak jsme předpokládali s trenéry (byl jsou coachován německými trenéry Xu Yan Wangem a Detlefem Poste). Den před zápasem jsme rozebírali taktiku a shlédli soupeřovy silné/slabší stránky. Mým hlavní úkolem bylo, dát si pozor na přední forhendový roh, kde Číňan hrál sekaný drop ze zadního F rohu a taktéž smeč po lajně kolem hlavy, kterou měl přesně na lajnu. I přes všechnu bojovnost/nasazení jsem podlehl po 40 minutách 13/21, 11/21. Avšak zážitek z tohoto zápasu mi zůstane ještě dlouhou dobu. 

 

       Následné dny jsem strávil lehkým tréninkem a také sledováním/užíváním si zápasů MS. 

       Po návratu do ČR mi začalo dvoutýdenní volno, které strávím kvalitní regenerací (na OLYMPU), následně začnu lehkým tréninkem, než se přesunu zpět do Německa. První turnajem bude koncem srpna Spain Masters, turnaj kategorie Grand Prix Gold, který se bude hrát v Barceloně. 

 

 

Z Prahy zdraví Adam 

Archiv novinek

Instagram

Facebook

Náhodná galerie

LI-NING Czech Open 2017

Všechny galerie