Německý dril

14/07/2018

       Po návratu z Afriky, mi začala měsíční příprava na nadcházející mistrovství světa 2018, které se bude konat od 30.7 do 5.8 v čínském Nankingu. Je skvělé se vrátit po dvou úspěšných turnajích do prostředí, kde je jasně daný program, skvělý sparring a hlavně, stejná motivace do každodenní práce. 

     

        Týdenní program je vždy poslán v neděli večer hlavním trenérem Xu Yan Wangem na celý týden dopředu, což znamená, že známe jasnou náplň/strukturu tréninků od pondělí do pátku. Vše na sebe jasně navazuje, fitko-herní část-stabilizace/balanční cvičení. Je to znovu o kousek více profesionální přístup, za který jsem nesmírně rád, jelikož je to krok kupředu.

        Trénujeme každý den od pondělí do pátku, 6 hodin denně. Pondělí/čtvrtek/pátek, ranní fáze začíná od 8/00 do 11/00. Úterý od 9/00 do 12/00 a středa pouze ranní fáze mezi 9/00-12/00. První hodina a půl je věnována balančním cvičením na pěnových deskách (zpevnění kotníků/kolenních vazů), mobilizačním cvičením na pořádné rozhýbání kloubů/svalů a finální kondiční část (silový trénink na strojích/vytrvalostní objem/dynamické,frekvenční a rychlostní cvičení), která zabírá cca 70% času. Součástí této fáze jsou i stabilizační cvičení na posíléní vnitřního svalového systému, který jak sám čím dál více poznávám, je velmi důležitý.

       Po těchto 90 minutách se přechází na kurt, kde je navázáno na kondiční cvičení. Hodně hrajeme kombinace 2v1, ve vysokém tempu, kde dvojice nahravačů vytváří nátlak na samotného.  Také důraz je kladen na prvních 6 míčků po podání. Je to takový mix všeho, ale s jediným rozdílem a to je tempo hry/nahrávání. Tomu přikládám největší hodnotu, která vytváří tu speciální jiskru tréninku. Každý jednotlivec z týmu, který tu je a trénuje ví, co chce. Nikdo ho nemusí nutit, aby šel do tréninku, aby se soustředil nebo dobře nahrával. Možná se to zdá jako samozřejmost, ale věřte mi, za tu dobu, co hraji a trénuji jsem poznal mnoho tréninkových prostředí, kde to ne vždy takto bývá.

       Odpoledne hrajeme většinou intervalové cvičení 2-3v1 nebo térninkové zápasy. 

       

       Teď mě čeká finální tréninkový týden, než odletím do Číny. Nesmírně se těším nejen na MS, ale i na nadcházející turnaje. Cítím, že se můj standard hry posouvá, z čehož mám ohromnou radost. Neočekávám, že se to projeví hned, nemusí.... ale je to tam a vím, že to ve správný moment příjde.

 

       I nadále mě čeká jen trénink, spánek, jídlo a trénink. Je to někdy náročné, ale moc dobře vím, proč jsem si to vybral a jsem za to nesmírně rád.                

 

Z Německa zdraví,

 

Adam                                                               

 

 

 

Archiv novinek

Instagram

Facebook

15/02/2019

Zdravím z Německa. Tento týden už se to dalo :-) jsem rád, že můžu trénovat i venku. Jo a ty stopy vzadu jsou všechny moje :-) Greetings from Germany. Back in the office again :-) all those tracks behind me are mine :-)

06/02/2019

Pár fotek z finále, nebylo to vůbec snadné. Obrovský respekt Honzovi Frölichovi jak se dokázal na celý turnaj připravit a jak mu to pořád ještě neskutečně hraje. Bylo mi ctí hrát finále s takovýmto borcem. Chtěl bych ještě jednou poděkovat všem, kteří mě podporovali a podporují. Všem fanouškům, všem sponzorům, bez kterých bych nemohl jít touto cestou, všem lidem, kteří mi na té cestě pomáhají - však vy víte 👏 Díky moc.

Náhodná galerie

Thomas Cup 2018, Kazaň

Všechny galerie