Úspěšná africká mise

24/06/2018

        Po 10-ti denní herní přípravě v Německu, kde jsem se počátkém června přestěhoval a přopojil k ročnímu tréninku s německou reprezentací, jsem se vydal na 2 přípravné turnaje před mistrovstvím světa 2018 do Afriky. Byly jimi Cameroon International 2018 (Yaoundé) a Cote D'Ivoire International 2018 (Abidjan), turnaje světového okruhu International Series s dotací 10.000$. Důvod vybrání těchto destinací, jakožto přípravných turnajů byl jednoduchý. Různé herní styly soupeřů, náročné podmínky (klimatizace, kluzká podlaha) a hlavně podobná vlhkost, jako mě čeká v Nanjingu. 

        Turnajem v Kamerunu jsem prošel vcelku bez problému až do semifinále, kde jsem nastoupil proti Jordánci Alshannikovi. Zde jsem musel hrát plně uvědomělou a soustředěnou hru, jelikož jak jsem již psal, podmínky byly opravdu náročné a pokud není hráč zvyklý v nich hrát, velmi těžko se na ně během zápasu adaptuje. Povedlo se mi vyhrát po 75 minutách v třech setech a získat místo v nedělním finále proti Mexičanovi Garridovi. První set byl vyrovnaný, v koncovce setu jsem měl své šance, abych první set dotáhl na svoji stranu. Bohužel svou zbrklostí a netrpělivostí jsem si nechal poslední 2 body utéct. Ve druhém setu jsem tahal od začátku za kratší konec. Finále jsem prohrál 19/21, 9/21 a obsadil tak druhé místo

 

        Následně jsme se společně s dalšími Evropanami přesunuli na Pobřeží Slonoviny, konkrétně do Abidjanu, kde se od čtvrtka odehrál druhý turnaj. Turnaje se zúčastnila reprezentace Nigérie, která docela nepříjemně zamíchala pavoukem. Já jsem se utkal s dvěma Nigerijci a musím říci, že vždy to byla obrovská zkušenost, jelikož mě překvapilo, jak dokážou tito hráči hrát, i když jsou z Afriky.

        Dozvěděl jsem se, že většina z nich žije v Číně, nebo Indii, kde se dlouhodobě připravují. Ve čtvrtfinále jsem se utkal s Němcem Perssonem, kde jsem věděl, že to bude bitva, jelikož Jonathan je na kurtě trochu "blázen" a většinou jeho výměny doprovází různé divadlo okolo. Taktéž je velmi nepříjemný soupeř, který hraje nátlakovu hru od prvního míče. Po prvním neúspěšném setu se mi povedlo změnit taktiku a bojovat. Vyhrávám 6/21, 21/18 a 22/20. Čímž jsem se dostal nejen do semifinále, kde jsem udolal právě zmíněného Nigerijce, ale taktéž do nedělního finále. A znovu s Mexičanem Garridem, který měl formu. Bohužel zápas měl podobný scénář, jako v Kamerunu a finále prohrávám ve dvou setech. 

 

        Tyto dvě druhá místa mi pomohla k prolomení první světové 100, za což jsem nesmírně rád, jelikož to byl můj sen. Teď aktuálně se nacházím na 91. místě světa. Další cíl? Posouvat žebříček a hru stále výš. Udělat pro to v Německu maximum. 

 

       Další zastávkou bude na přelomu července/srpna MS 2018 v Číně. Díky Vám za podporu! 

 

Mějte se fajn, z Mulheimu zdraví, Adam 

Archiv novinek

Instagram

Facebook

07/05/2019

Strašně moc se těším, co vy? 🏸

05/05/2019

Děkuji sportu za možnost poznávat celý svět. Avšak doma je nejlépe. Díky AZ SERVIS, a.s. za usnadnění na cestách. Thanks to sport for giving me this chance to travel all around the world. But home is home.

Náhodná galerie

Thomas Cup 2018, Kazaň

Všechny galerie