Úspěšná africká mise

24/06/2018

        Po 10-ti denní herní přípravě v Německu, kde jsem se počátkém června přestěhoval a přopojil k ročnímu tréninku s německou reprezentací, jsem se vydal na 2 přípravné turnaje před mistrovstvím světa 2018 do Afriky. Byly jimi Cameroon International 2018 (Yaoundé) a Cote D'Ivoire International 2018 (Abidjan), turnaje světového okruhu International Series s dotací 10.000$. Důvod vybrání těchto destinací, jakožto přípravných turnajů byl jednoduchý. Různé herní styly soupeřů, náročné podmínky (klimatizace, kluzká podlaha) a hlavně podobná vlhkost, jako mě čeká v Nanjingu. 

        Turnajem v Kamerunu jsem prošel vcelku bez problému až do semifinále, kde jsem nastoupil proti Jordánci Alshannikovi. Zde jsem musel hrát plně uvědomělou a soustředěnou hru, jelikož jak jsem již psal, podmínky byly opravdu náročné a pokud není hráč zvyklý v nich hrát, velmi těžko se na ně během zápasu adaptuje. Povedlo se mi vyhrát po 75 minutách v třech setech a získat místo v nedělním finále proti Mexičanovi Garridovi. První set byl vyrovnaný, v koncovce setu jsem měl své šance, abych první set dotáhl na svoji stranu. Bohužel svou zbrklostí a netrpělivostí jsem si nechal poslední 2 body utéct. Ve druhém setu jsem tahal od začátku za kratší konec. Finále jsem prohrál 19/21, 9/21 a obsadil tak druhé místo

 

        Následně jsme se společně s dalšími Evropanami přesunuli na Pobřeží Slonoviny, konkrétně do Abidjanu, kde se od čtvrtka odehrál druhý turnaj. Turnaje se zúčastnila reprezentace Nigérie, která docela nepříjemně zamíchala pavoukem. Já jsem se utkal s dvěma Nigerijci a musím říci, že vždy to byla obrovská zkušenost, jelikož mě překvapilo, jak dokážou tito hráči hrát, i když jsou z Afriky.

        Dozvěděl jsem se, že většina z nich žije v Číně, nebo Indii, kde se dlouhodobě připravují. Ve čtvrtfinále jsem se utkal s Němcem Perssonem, kde jsem věděl, že to bude bitva, jelikož Jonathan je na kurtě trochu "blázen" a většinou jeho výměny doprovází různé divadlo okolo. Taktéž je velmi nepříjemný soupeř, který hraje nátlakovu hru od prvního míče. Po prvním neúspěšném setu se mi povedlo změnit taktiku a bojovat. Vyhrávám 6/21, 21/18 a 22/20. Čímž jsem se dostal nejen do semifinále, kde jsem udolal právě zmíněného Nigerijce, ale taktéž do nedělního finále. A znovu s Mexičanem Garridem, který měl formu. Bohužel zápas měl podobný scénář, jako v Kamerunu a finále prohrávám ve dvou setech. 

 

        Tyto dvě druhá místa mi pomohla k prolomení první světové 100, za což jsem nesmírně rád, jelikož to byl můj sen. Teď aktuálně se nacházím na 91. místě světa. Další cíl? Posouvat žebříček a hru stále výš. Udělat pro to v Německu maximum. 

 

       Další zastávkou bude na přelomu července/srpna MS 2018 v Číně. Díky Vám za podporu! 

 

Mějte se fajn, z Mulheimu zdraví, Adam 

Archiv novinek

Instagram

Facebook

Náhodná galerie

Thomas Cup 2018, Kazaň

Všechny galerie