Mistrovství Evropy 2018

25/04/2018

        Po dvoutýdenní přípravě v německém národním centru, jsem se vypravil na své premiérové ME seniorů, které se koná tento týden (22.-29.4) ve španělské Huelvě. Opravdu jsem se na toto mistrovství těšil, jelikož turnaje tohoto formátu mají vždy obrovský náboj. 

        Do Huelvy jsme přiletěli v neděli večer. Následovalo ubytování v krásném rezortu, protažení a relax po cestě. V pondělí dopoledne jsem odehrál tréninkový set s týmovým kolegou z Brna, Estoncem Raulem Mustem a následně kratší, intenzivnější tréninkové sety v hlavní aréně proti Lukovi Wraberovi z Rakouska. Hala byla obrovska, kapacita sedadel pro diváky se pohybuje kolem 5.500. Avšak horko na kurtě byl menší problém, se kterým se každý hráč musel vypořádat. 

        K prvnímu zápasu jsem nastoupil v úterý ve 14/30.  Soupeřem mi byl Portugalec Duarte Nuno Anjo. Čekal jsem boj, jelikož na posledním ME družstev (Kazaň, únor 2018), kde jsme hráli ve skupině proti Portugalsku, jsem s Duartem vyhrál těsně ve 3 setech. Tentokrát to bylo ale úplně jinak. Musím přiznat, že se projevil herní dril v Německu a Duarteho jsem po 30 minutách porazil 21/14, 21/14

        Do zápasu o postup do osmifinále jsem se utkal s aktuálním mistrem světa a světovou jedničkou, Dánem Viktorem Axelsenem. Těžko slovy vyjádřit, jak jsem se na toto utkání těšil. Jediné, co jsem věděl je, že budu chtít na kurtě vytěžit maximum z každé výměny, kterou odehrajeme. A tak jsem také udělal... I když jsem podlehl bronzovému medailistovi z letních OH 2016 11/21, 8/21, nechal jsem na kurtě vše. Nic bych neměnil. Zápas trval 33 minut. Hrály se dlouhé výměny, změny tempa hry na obou stranách a snaha o hru na hraně, aspoň z mé strany. Viktor byl opravdu ten nejtěžšší soupeř, proti kterému jsem se postavil. Obdivuji jeho profesionalitu a hru, kterou na kurtě předvádí. 

       Byl to pro mě obrovský zážitek, na který budu dlouho vzpomínat. I po zápasová pochvala od samotného Viktora, či legendy světového badmintonu, Dána Petera Gadeho je pro mě obrovskou motivací do dalšího práce. 

        Teď mě čeka přelet na další turnaj BARFOOT/THOMPSON New Zealand Open 2018, který se rozehraje příští týden v Aucklandu. Budu postupně přidávat info. Děkuji všem za podporu! 

 

 

Z Huelvy zdraví, Adam 

       

Archiv novinek

Instagram

Facebook

Náhodná galerie

Thomas Cup 2018, Kazaň

Všechny galerie