Mistrovství Evropy 2018

25/04/2018

        Po dvoutýdenní přípravě v německém národním centru, jsem se vypravil na své premiérové ME seniorů, které se koná tento týden (22.-29.4) ve španělské Huelvě. Opravdu jsem se na toto mistrovství těšil, jelikož turnaje tohoto formátu mají vždy obrovský náboj. 

        Do Huelvy jsme přiletěli v neděli večer. Následovalo ubytování v krásném rezortu, protažení a relax po cestě. V pondělí dopoledne jsem odehrál tréninkový set s týmovým kolegou z Brna, Estoncem Raulem Mustem a následně kratší, intenzivnější tréninkové sety v hlavní aréně proti Lukovi Wraberovi z Rakouska. Hala byla obrovska, kapacita sedadel pro diváky se pohybuje kolem 5.500. Avšak horko na kurtě byl menší problém, se kterým se každý hráč musel vypořádat. 

        K prvnímu zápasu jsem nastoupil v úterý ve 14/30.  Soupeřem mi byl Portugalec Duarte Nuno Anjo. Čekal jsem boj, jelikož na posledním ME družstev (Kazaň, únor 2018), kde jsme hráli ve skupině proti Portugalsku, jsem s Duartem vyhrál těsně ve 3 setech. Tentokrát to bylo ale úplně jinak. Musím přiznat, že se projevil herní dril v Německu a Duarteho jsem po 30 minutách porazil 21/14, 21/14

        Do zápasu o postup do osmifinále jsem se utkal s aktuálním mistrem světa a světovou jedničkou, Dánem Viktorem Axelsenem. Těžko slovy vyjádřit, jak jsem se na toto utkání těšil. Jediné, co jsem věděl je, že budu chtít na kurtě vytěžit maximum z každé výměny, kterou odehrajeme. A tak jsem také udělal... I když jsem podlehl bronzovému medailistovi z letních OH 2016 11/21, 8/21, nechal jsem na kurtě vše. Nic bych neměnil. Zápas trval 33 minut. Hrály se dlouhé výměny, změny tempa hry na obou stranách a snaha o hru na hraně, aspoň z mé strany. Viktor byl opravdu ten nejtěžšší soupeř, proti kterému jsem se postavil. Obdivuji jeho profesionalitu a hru, kterou na kurtě předvádí. 

       Byl to pro mě obrovský zážitek, na který budu dlouho vzpomínat. I po zápasová pochvala od samotného Viktora, či legendy světového badmintonu, Dána Petera Gadeho je pro mě obrovskou motivací do dalšího práce. 

        Teď mě čeka přelet na další turnaj BARFOOT/THOMPSON New Zealand Open 2018, který se rozehraje příští týden v Aucklandu. Budu postupně přidávat info. Děkuji všem za podporu! 

 

 

Z Huelvy zdraví, Adam 

       

Archiv novinek

Instagram

Prvn tden ppravy na MS 2018 je u konce. Te podn zregenerovat a pipravit se na ten dal

Facebook

10/08/2018

Poslední čtyři dny jsem strávil regenerací v OLYMP Centrum sportu Ministerstva vnitra, kde se o mě starala paní fyzioterapeutka Vlasta Řeháková. Dala mě dohromady pro další trénink, moc díky. Last week I spent my time in Olymp centre of sport, where we worked with physiotherapist Vlasta Řeháková. Really positive vibes, thanks for it.

07/08/2018

Výměna s aktuálním vicemistrem světa SHI Yuqi se dostala i do přehledu BWF. Jsem na to náležitě hrdý ;-) 💪👍🏸 Určitě koukněte na celý report, stojí to za to. Czech Badminton The rally with SHI Yuqi, was included in the BWF report as one of the best save. I'm very proud of it ;-) 💪👍🏸

Náhodná galerie

ME 2018, Huelva

Všechny galerie