Je to tam!

18/02/2018

        Mistrovství Evropy družstev 2018 (Thomas Cup) se odehrálo v ruské Kazani. Tato badmintonová okázalost se hraje jednou za 2 roky. Než se celý národní tým do Tatarstánu vypravil, předcházelo mu reprezentační soustředění v Nymburce, kde jsme vyloženě ladili týmovou atmosféru, která v samotném závěru byla tím nejvýraznějším pilířem, který stál za historicky prvním 5. místě na ME pro český badminton.

        Skupina 6, tam jsme byli nalosováni společně s výběry Polska, Portugalska a Itálie. Už při přidělení do této skupiny jsme si uvědomili, že pokud předvedeme jako jeden tým ten nejlepší výkon, máme obrovskou šanci na postup mezi 8 nejlepších zemí Evropy. Avšak všichni jsme se maximálně soustředili jenom na daný zápas. Proti Portugalsku a Itálii jsme shodně vyhráli 5:0. Já jsem nastoupil do 1. singla, kde v obou případech stálo štěstí na mé straně a povedlo se mi vybojovat po těžkých 2 třísetových bitvách první body. Zvláště výhra proti Italům, kde jsem nastoupil proti italské jedničce Rosariu Maddalonimu, se kterým jsem prohrál v Peru v semifinále mi udělala obrovskou radost. Zápas s Polskem jsme následně prohráli 1/4, ale už jsme věděli, že díky předešlým dvoum výhrám se nám povedlo velké vítězství a to postup do čtvrtfinále. 

        V pátek od 15/00 jsme nastoupili proti nasazenému Německu. Věděli jsme, že Němci jsou favorité, ale nechtěli jsme jim nechat nic zadarmo. Podle toho taktéž vypadal a probíhal zápas. Nastoupil jsem proti jednomu z nejlepších Evropanů, Marcu Zwieblerovi. Bojoval jsem, snažil se udělat maximum, abych soupeře porazil, ale jeho zkušenosti a znalost hry byla opravdu na jiném levelu. Není se čemu divit, když byl Marc mezi TOP hráči světa. Nakonec prohrajeme 1/3, ale i to nám radost nezkazí, ba naopak. 

        Chtěl bych poděkovat celému týmu, který byl opravdu výjmečný. Maséru Jardovi nebo vedoucímu naší výpravy Pavlovi. Všichni se zaslouží na tomto výsledku stejným dílem. 

       Mě teď čekají další 2 turnaje v rychlém sledu za sebou. Swiss Open 2018 (Grand Prix Gold) a poté Jamaica International 2018 (International Series). 

 

Díky všem skvělý fanouškům za podporu, mějte se fajn. 

Adam

Archiv novinek

Instagram

Facebook

Náhodná galerie

ME 2018, Huelva

Všechny galerie