South Africa International 2017

10/12/2017

        Jednou z posledních zastávek světového okruhu International Series, byl turnaj South Africa International 2017, který se konal v hlavním městě Jížní Afriky- Pretorii. 

        Ihned po příjezdu na mě čekalo nemilé překvapení. V oficiálním hotelu mi řekli, že pro mě nemají volný pokoj, i když rezervace byla zaslána a potvrzena. Mezitím, co se organizátoři hádali s vedením hotelu, jsem si našel po vlastní ose "guesthouse", který jak se později ukázalo, byl skvělou volbou. Po ubytování následoval odpočinek a regenerace, jelikož jsem měl za sebou 24 hodinovou cestu. Středa a čtvrtek dopoledne jsem strávil tréninkem a aklimatizací na místní podmínky (jen pro srovnaní, v ČR se teplota pohybuje kolem 0, a zde je 30 stupňů C). Po všech přípravách a trénincích jsem se těšil na to, až se vrhnu na první zápas, který byl naplánován na čtvrtek večer. 

        Zde jsem vyzval reprezentanta Jihoafrické republiky, Dillana Kyle Schaapa. Od začátku do konce jsem se snažil spíše hrát v intenzivnějším tréninkovém tempu tak, abych otestoval veškeré své údery. Po delších výměnách také zpřesňoval k lajnám, což se dařilo. Zápas jsem vyhrál 21/9 a 21/8. V druhém kole jsem čelil Egypťanovi Abdelrahmanovi Kashkalovi. V zápase jsem vytvářel tempo hry podle sebe a zápas také tak vypadal. Po dvou rychlých setech vyhrávám 21/11 a 21/9! Touto výhrou se dostávám do sobotního čtvrtfinále, kde se utkávám s egyptskou jedničkou, Abdelrahmanem Abdelhakimem. 

         Už jednou jsem měl možnost hrát s Abdelrahmanem a to před rokem na Egypt International v prvním kole. Je to velmi emotivní hráč, který nenechá žádnou výměnu bez boje. Tehdy jsme spolu hráli vyrovnaný zápas, kde zvláště první set měl infarktovou koncovku 23/21. Ale jak se mi povedlo vyhrát v Egyptě, tak také zde. Avšak to byl úplně jiný zápas, kde jsem soupeře porazil ve dvou jasných setech 21/7 a 21/13! Soustředil jsem se na kvalitní rozehrávku a také trpělivou hru, která přinesla svá ovoce v podobě postupu do semifinále! To se odehrálo v sobotu večer, od 19/00. Utkal jsem se s turnajovou a belgickou jedničkou, Maximem Moreelsem. Byla to pro mě první větší zkouška, jelikož Maxim patří mezi hráče, kteří pravidelně obsazují na turnajích tohoto okruhu medailové umístění. Taktiku a hru, kterou chci hrát jsem měl nastudovanou dopředu. A také zápas podle toho vypadal. Dlouhé výměny, hra vedena spíše přes střed kurtu. Oba dva jsme čekali na výhoz toho druhého tak, aby mohl převzít iniciativu a jít postupně do útoku. Bohužel, moje trpělivost pomalu slábla a hlavně v rozhodujících okamžicích jsem neudržel klidnou hlavy a snažil se bezhlavě útočit, nebo vymýšlet špatné varianty úderů, na které právě Maxim čekal. Tyto chyby mě stály obě koncovky zápasů. Semifinále prohrávám 20/22 a 18/21. Turnaj pro mě končí 3. místem a také 1750 body, které mě výrazněji posunou k TOP 100.

        V těchto okamžicích nejvíce pociťuji absenci trenéra , nebo člověka, který by seděl za kurtem. Zvláště na těchto turnajích. Je to nejvíce znát právě v zápasech, kdy se hrajou semifinále nebo finále. Bohužel se mi zatím nedaří tyto stavy kontrolovat a vyhodnocovat natolik , abych tyto koncovky přetavil ve výhru. Ono to příjde, jen je potřeba stále pracovat a věřit v to. 

        S Jihoafrickou republikou se pomalu loučím a čeká mě dlouhá cesta zpět do ČR, kde se nestihnu ani moc ochladit, jelikož příští týden znovu odlétám. Poslední turnaj bude US Open 2017, který se koná v Los Angeles.

       Díky všem za podporu, moc si ji vážím. Z letiště v Johannesburgu zdraví, Adam 

Archiv novinek

Instagram

Facebook

15/02/2019

Zdravím z Německa. Tento týden už se to dalo :-) jsem rád, že můžu trénovat i venku. Jo a ty stopy vzadu jsou všechny moje :-) Greetings from Germany. Back in the office again :-) all those tracks behind me are mine :-)

06/02/2019

Pár fotek z finále, nebylo to vůbec snadné. Obrovský respekt Honzovi Frölichovi jak se dokázal na celý turnaj připravit a jak mu to pořád ještě neskutečně hraje. Bylo mi ctí hrát finále s takovýmto borcem. Chtěl bych ještě jednou poděkovat všem, kteří mě podporovali a podporují. Všem fanouškům, všem sponzorům, bez kterých bych nemohl jít touto cestou, všem lidem, kteří mi na té cestě pomáhají - však vy víte 👏 Díky moc.

Náhodná galerie

LI-NING Czech Open 2017

Všechny galerie