South Africa International 2017

10/12/2017

        Jednou z posledních zastávek světového okruhu International Series, byl turnaj South Africa International 2017, který se konal v hlavním městě Jížní Afriky- Pretorii. 

        Ihned po příjezdu na mě čekalo nemilé překvapení. V oficiálním hotelu mi řekli, že pro mě nemají volný pokoj, i když rezervace byla zaslána a potvrzena. Mezitím, co se organizátoři hádali s vedením hotelu, jsem si našel po vlastní ose "guesthouse", který jak se později ukázalo, byl skvělou volbou. Po ubytování následoval odpočinek a regenerace, jelikož jsem měl za sebou 24 hodinovou cestu. Středa a čtvrtek dopoledne jsem strávil tréninkem a aklimatizací na místní podmínky (jen pro srovnaní, v ČR se teplota pohybuje kolem 0, a zde je 30 stupňů C). Po všech přípravách a trénincích jsem se těšil na to, až se vrhnu na první zápas, který byl naplánován na čtvrtek večer. 

        Zde jsem vyzval reprezentanta Jihoafrické republiky, Dillana Kyle Schaapa. Od začátku do konce jsem se snažil spíše hrát v intenzivnějším tréninkovém tempu tak, abych otestoval veškeré své údery. Po delších výměnách také zpřesňoval k lajnám, což se dařilo. Zápas jsem vyhrál 21/9 a 21/8. V druhém kole jsem čelil Egypťanovi Abdelrahmanovi Kashkalovi. V zápase jsem vytvářel tempo hry podle sebe a zápas také tak vypadal. Po dvou rychlých setech vyhrávám 21/11 a 21/9! Touto výhrou se dostávám do sobotního čtvrtfinále, kde se utkávám s egyptskou jedničkou, Abdelrahmanem Abdelhakimem. 

         Už jednou jsem měl možnost hrát s Abdelrahmanem a to před rokem na Egypt International v prvním kole. Je to velmi emotivní hráč, který nenechá žádnou výměnu bez boje. Tehdy jsme spolu hráli vyrovnaný zápas, kde zvláště první set měl infarktovou koncovku 23/21. Ale jak se mi povedlo vyhrát v Egyptě, tak také zde. Avšak to byl úplně jiný zápas, kde jsem soupeře porazil ve dvou jasných setech 21/7 a 21/13! Soustředil jsem se na kvalitní rozehrávku a také trpělivou hru, která přinesla svá ovoce v podobě postupu do semifinále! To se odehrálo v sobotu večer, od 19/00. Utkal jsem se s turnajovou a belgickou jedničkou, Maximem Moreelsem. Byla to pro mě první větší zkouška, jelikož Maxim patří mezi hráče, kteří pravidelně obsazují na turnajích tohoto okruhu medailové umístění. Taktiku a hru, kterou chci hrát jsem měl nastudovanou dopředu. A také zápas podle toho vypadal. Dlouhé výměny, hra vedena spíše přes střed kurtu. Oba dva jsme čekali na výhoz toho druhého tak, aby mohl převzít iniciativu a jít postupně do útoku. Bohužel, moje trpělivost pomalu slábla a hlavně v rozhodujících okamžicích jsem neudržel klidnou hlavy a snažil se bezhlavě útočit, nebo vymýšlet špatné varianty úderů, na které právě Maxim čekal. Tyto chyby mě stály obě koncovky zápasů. Semifinále prohrávám 20/22 a 18/21. Turnaj pro mě končí 3. místem a také 1750 body, které mě výrazněji posunou k TOP 100.

        V těchto okamžicích nejvíce pociťuji absenci trenéra , nebo člověka, který by seděl za kurtem. Zvláště na těchto turnajích. Je to nejvíce znát právě v zápasech, kdy se hrajou semifinále nebo finále. Bohužel se mi zatím nedaří tyto stavy kontrolovat a vyhodnocovat natolik , abych tyto koncovky přetavil ve výhru. Ono to příjde, jen je potřeba stále pracovat a věřit v to. 

        S Jihoafrickou republikou se pomalu loučím a čeká mě dlouhá cesta zpět do ČR, kde se nestihnu ani moc ochladit, jelikož příští týden znovu odlétám. Poslední turnaj bude US Open 2017, který se koná v Los Angeles.

       Díky všem za podporu, moc si ji vážím. Z letiště v Johannesburgu zdraví, Adam 

Archiv novinek

Instagram

Prvn tden ppravy na MS 2018 je u konce. Te podn zregenerovat a pipravit se na ten dal

Facebook

15/07/2018

Kolik hodin denně trénujeme? Jaké je rozložení tréninků v Německu? Vše níže na webu ↩️ 🤘🏼

11/07/2018

Hodně z vás se mě ptá, s kým vlastně v Německu trénuji, takže zleva: Lars Schänzler, Kai Schäfer, Alexander Roovers, 🙂 , David Peng, Max Weisskirchen a trenér Xu Yan Wang. Bohužel momentálně chybí Fabian Roth, který se zranil na turnaji v USA. My current training group, I am really pleased with them all I can train. From left: Lars Schaenzler, Kai Schaefer, Alex Roovers, 🙂 , David Peng, Max Weisskirchen and coach Xu Yan Wang. Unfortunately, Fabian Roth is currently missing.

Náhodná galerie

Czech International 2017

Všechny galerie