Morocco International 2017

12/11/2017

        Turnaj Morocco International 2017 se odehrál v hlavním městě ekonomiky Maroka, Casablance. Upřímně musím říci, že toto místo není zrovna jedno z mých nejoblíbenějších. Problémy s ubytováním, jídlem a také dopravou jsou na denním pořádku a ani tentokrát tomu nebylo jinak. Ihned po první noci jsem musel změnit hotel, protože v oficiálním hotelu jsme neměli skoro žádný servis. 

        První dvě kola se mi povedla vyhrát vcelku bez problémů. Konečně jsem předvedl hru, ve které jsem se poslední 2 měsíce hledal a mohu říci, že i lehce utápěl. V prvním kole jsem vyřadil levorukého Alžířana 21/10, 21/18. Ve druhém kole pak Dána 21/9, 21/9. Těmito zápasy jsem se probojoval do pátečního čtvrtfinále. V něm jsem se znovu utkal s Dánem Toftem, se kterým jsem hrál finále na Jamajce.

        Od začátku zápasu jsme hráli vyrovnaně, trpělivě. Míče byly i přes "zalámání" peří a jejich zrychlení stále pomalé, čímž se hra stala o něco těžší, zvláště pro mě. Soren je obranný typ hráče, který vyčkává na chybu soupeře. Pomalé míče mu samozřejmě nahrávaly do karet, protože moc dobře věděl, že i z dobrých pozic bude pro mě velice obtížné ukončit výměnu. Po dvou setech a menších slovních potyčkách, které pramenily ze sporných míčů, jsem podlehl soupeři 16/21 a 11/21. Tímto pro mě skončila i cesta turnajem na konečném 5. místě. 

       Jsem rád, že jsem konečně našel tu správnou vlnu ve své hře, kterou se snažím teď držet a maximálně ji využít. Čeká mne stále 2-týdenní tréninkový proces, který by měl vyvrcholit posledními dvěma turnaji v prosinci. Konkrétně South Africa International 2017 (Pretorie) a 2017 K&D Graphics International Challenge (LA). 

Z Brna zdraví, Adam 

 

       

Archiv novinek

Instagram

Facebook

Náhodná galerie

ME 2018, Huelva

Všechny galerie