VIII Santo Domingo Open 2017

30/10/2017

        Dalším turnajem světového okruhu IS (International Series), který je pořádaný BWF (Badminton World Federation), bylo VIII Santo Domingo Open 2017 v hlavním městě Dominikánské republiky - Santo Domingo. Už při příletu jsem pocítil teplotní šok, který byl doprovázen těžkým horkým vzduchem a také vlhkostí. 

        Přiletěl jsem 3 dny před turnajem, což mi pomohlo k rychlejší aktivaci těla po delší cestě z Prahy (24 hodin). Měl jsem možnost trénovat nejen v hotelovém fitness, ale také v hlavní "gladiátorské" aréně, kde se odehrál celý turnaj. Už při tréninku jsem však zpozoroval, že podmínky na kurtě budou opravdu náročné. Jen pro představu: 10-ti minutová cesta z hotelu do arény byla stejně vyčerpávající, jako 1 hodina tréninku zde v Evropě. 

        V prvních dvou kolech jsem postupně porazil hráče z Dominikánské republiky a následně Rodrigueze z Mexika. Snažil jsem se hrát efektivní hru po celém kurtě tak, abych vyzkoušel celou škálu úderů a zvykl si na podmínky. Míčky létaly také rychleji, což ale nebylo žádné překvapení. Po těchto dvou výhrách jsem se probojoval do středečního čtvrtfinále

        Zde jsem se utkal s nejlepším Mexičanem Luisem Ramonem Garridem. Je to fyzicky skvěle založený soupeř, který má největší zbraň- smeč. Až v zápase jsem se utvrdil, že žádnou z nich nemine a pokaždé trefí lajnu. Hrály se dlouhé výměny, kde jsem při začátku druhého setu začal pociťovat nepříjemný pocit. Tělo bylo zesláblé a k tomu se mi začla točit hlava. Bohužel za stavu 9/10 jsem měl dočasný "blackout", kde jsem se probudil na zemi. Tím pro mě cesta v Karibiku skončila konečným 5. místem. 

        Jsem rád, že to nebylo nic vážnějšího. Člověk denně trénuje, cestuje a snaží se pořád zlepšovat. Zapomíná však na jedno, a to na své zdraví. Až teď jsem si to uvědomil, jak důležitou roli v tom hraje. Ve čtvrtek odpoledne odjíždím na další turnaj, tentokrát do Budapeště. 

        Z Brna zdraví, Adam 

Archiv novinek

Instagram

Facebook

Náhodná galerie

ME 2018, Huelva

Všechny galerie