Shrnutí první poloviny sezony 2017

26/05/2017

        Po skončení turnaje v Karviné, Czech International 2017 mi začalo dvoutýdenní volno, ve kterém chci dát maximální odpočinek svému tělu. Je pravda, že je pro mě velmi těžké nic nedělat. Člověk je každý den zvyklý na jasný program a když ho nemá, tak jsou ty dny nějak delší. Snažím se alespoň kvalitně zregenerovat a dělat uvolňovací cvičení, které vím že potřebuji, abych byl připraven na nadcházející přípravu na MS a druhou část sezony. 

        Jak jsem psal v nadpisu, chci zde vyjmenovat věci, které se mi povedly, ale také výsledky, které mě "mrzí". Určitě bych začal turnaji. Za první část sezony jsem odehrál cca 10 turnajů. Z těchto turnajů bych zmínil výsledky: 2. místo Egypt International 2016, 2. místo Jamaica International 2017, 3. místo Peru International Challenge a nakonec 3. místo Czech International 2017. Tyto umístění mi velmi pomohly k vzestupu světovým žebříčkem, což je pro mě hlavní prioritou. Na druhou stranu, jak jsem psal, jsou zde zmíněné i výsledky, které mě mrzí, že jsem nezvládl lépe. Ať už je to finále v Egyptě, na Jamajce a také ve finále MČR 2017. Všechny tyto finále jsem tento rok prohrál po větším vedení a vím, že mě vlastní chyby "okrádají" o cenné tituly, které jsou tou nejlepší zpětnou vazbou, co pro hráče může být. Na druhou stranu jsem nesmírně vděčný a pokorný vůči tomu, jakým směrem se sezona vyvíjí. Věřím, že pokud zůstanu zdravý, budu naslouchat tělu a také budu více chápat svou hlavu, vše příjde. 

       To, co se mi nejvíce povedlo je postup na světovém žebříčku BWF. Konkrétně 1.9.2016 jsem byl na 201. pozici světového žebříčku a po necelých 9 měsících jsem postoupil k dnešnímu datu 26.5.2017  na aktuální 112. místo! Jsem nesmírně rád, že se daří přivážet potřebné  body, díky kterým stále stoupám na světovém žebříčku. Věřím, že to bude v druhé části sezony 2017 stejné! 

        Chtěl bych závěrem poděkovat Vám všem, kteří mě podporujete, sledujete nejen tady na stránkách, ale také na stránkách FB. Nesmím opomenout jednu z nejdůležitějších složek, která mi se vším pomáhá. Je to můj tým, jmenovitě trenér Standa Kohoutek/kondiční trenér Jakub Mendrek/manažer Tomasz Mendrek a také člověk, který stojí za veškerou moji sociální a mediální propagací Tomáš Prek. Také děkuji své přítelkyni Kristýně, která mi zajišťuje skvělé zázemí, do kterého se vždy mohu vracet. 

        Děkuji všem partnerům/sponzorům: 

Badminton FSpS MU Brno, Zoner, Česko Katalog, AZ Servis, OLYMP, Oknoservis, Akuna, AZ Fitness, ČBaS. Archiv novinek

Instagram

Facebook

Náhodná galerie

MČR 2020, Plzeň

Všechny galerie