Peru International Challenge 2017

27/04/2017

        Na poslední kvalifikační turnaj před uzavřením kvalifikace na MS seniorů 2017 (Glasgow, Skotsko), jsem se vydal do Peru na Peru International Challenge 2017. Jedná se o turnaj kategorie Challenge s dotací 20 000 amercikých dolarů. Absolvoval jsem dlouhou cestu, která vedla z Vídně do Amsterdamu a poté přímým letem do Limy. Celková doba strávená na cestě byla 20 hodin. 

        Po příletu a ubytovaní na hotelu jsem věnoval zbytek večera pořádnému odpočinku a regeneraci tak, abych mohl od úterý začít trénovat ve skupině s Italem Rosariem Maddalonim, Kubáncem Oselnim Guerrerem a Kanaďankou Michelle Li (poslední dva jmenovaní jsou účastnící OH 2016 v Riu). Jsem nesmírně rád, že jsem mohl tyto tréninkové dny (úterý, středa) absolvovat s těmito hráči, jelikož jsme odehráli spousty tréninkových zápasů, které mi velmi pomohly k navyknutí na místní podminky (vysoká nadmořská výška, obrovské teplo a hlavně vlhkost, až 75%)

        Turnaj pro mě začal ve čtvrtek odpoledne, kdy jsem postupně porazil Guatemalce Ramireze, Peruánce Brezu a v pátečním večerním duelu aktuálně nejlepšího brazilského juniora Fariase. Sobotní dopolední program pro mě znamenal vůbec první semifinále v kategorii International Challenge, ve kterém jsem se utkal s 2. nasazeným Italem Maddalonim. Zápas to byl dlouhý- hodinový maraton, který vyzněl lépe pro soupeře. Po 65 minutách prohrávám 19/21, 21/18 a 15/21. O to více mě mrzí, že jsem nedotáhl do vítězného konce první set, který mi mohl zajistit místo v nedělním finále. 

        I tak, povedlo se mi splnit cíl, který jsem si dal před odletem a navíc si zahrát kvalitní zápasy. Zvláště v tak extrémních podmínkách jako je Peru. Tento turnaj mi také zajistil posun na světovém žebříčku k dnešnímu dni 27.4. na 114. místo na světě a teké 100% kvalifikaci na srpnové seniorské MS 2017, které se bude konat v srpnu v Glasgow! 

        Děkuji Vám všem za podporu, z Brna zdraví Adam 

Archiv novinek

Instagram

Facebook

Náhodná galerie

LI-NING Czech Open 2017

Všechny galerie