FZ Forza Prague Open 2016

02/10/2016

        Největší domácí turnaj se oderhál tento týden v Praze. Je to můj nejoblíbenější turnaj na okruhu, i přes výrazně težší podmínky na kurtě, zapříčeněné foukající klimatizací. Díky velmi kvalitní účasti jsem se ocitl v kvalifikaci, kterou jsem rozehrál ve středu. 

        V prvním kole jsem se utkal s Američanem Grimaldy Navirio Gunawan. S tímto soupeřem jsem se ještě nikdy neutkal. Snažil jsem se rozehrát a zvyknout si na halu a míče. Po 18 minutách vyhrávám 21/9, 21/7 a postupuji do večerního druhého kola, kde jsem se rozehrál svůj zápas s 14. nasazeným Finem, Heri Aarniem. S Henrim jsem měl negativní bilanci 0/1, když jsem před rokem tomuto hráči podlehl ve dvou setech na Slovak Open 2015. Tentokrát se mi povedlo předvést výborný výkon, díky kterému jsem porazil Fina dvakrát 21/14. Také skvělá atmosféra a podpora diváků v hale mě hnala dopředu. 

        V čtvrtečním dopoledním finále kvalifikace jsem narazil na Dána Madse Christopersena. Cílem před turnajem bylo se dostat s kvalifikace do hlavní soutěže, věřil jsem, že to zvládnu! Bohužel po prvním nevydařeném setu, kdy jsem v koncovce za stavu 19/18 pro mě nezvládl dohrát set a náhle prohrál 19/21, nedokázal jsem se ve druhém už srovnat s podmínkami na straně, kde foukala klimatizace. Údery mi lítaly úplně jinam, než jsem chtěl a Dán je čekal na mou chybu. Prohrávám 19/21 a 12/21. 

        Velmi mě to mrzelo, jelikož jsem se chtěl předvést domácím divákům v hlavní soutěži. Věřím však, že každým rokem se můj výkon zlepšuje a příští rok budu rovnou v hlavní soutěži bojovat o kov! Děkuji všem za podporu, také děkuji fyzioterapeutům Jardovi a Aleši za skvělou péči před a po zápase, která mi pomohla v co nejlepší přípravě do každého boje! Za týden letím na Dutch Open, který bude další výzvou v mém boji o českou jedničku! Mějte se, Adam 

        

Archiv novinek

Instagram

Facebook

Náhodná galerie

Czech International 2017

Všechny galerie