Vicemistr ČR 2016

08/02/2016

        Tento víkend se odehrálo MČR 2016, které řadím mezi své vrcholy sezóny. Kdyby mi někdo před turnajem řekl, že budu hrát finále, asi bych mu moc nevěřil. O to více jsem rád, že se tak stalo :-)! 

        Na turnaj jsem vycestoval společně se svým trenérem Standou Kohoutkem už ve čtvrtek odpoledne. Ubytoval jsem se přímo v areálu Stars, takže jsem trávil co nejméně času přímo v hale. Vždy jsem se snažil připravit jen na zápas, odehrát ho a poté se odebrat na pokoj. Mistrovství se rozehrálo v pátek ve 12/00. 

        První a druhé kolo jsem odehrál proti mladším, juniorskýM soupeřům. Bylo to pro mě těžší, jelikož jsem byl papírový favorit. Snažil jsem se zvyknout na halu, světla a celkově se dostat do herní pohody. Oba dva zápasy jsem zvládl vyhrát ve 2 setech. Dostal jsem se do čtvrtfinále, kde jsem se utkal s Jarek Vícenem. 

        Na tento zápas jsem se připravil už v pátek večer. Jaro je velmi rychlý, výbušný a houževnatý hráč, který má však horkou hlavu. Prvmí set jsem většinou dotahoval a musel jsem být pořád ve střehu. Nakonec jsem však vyhrál první set a ve druhém jsem Jarovi už nedal šanci. Vyhrávám 21/17 a 21/11, postupují do semifinále, kde se střetávám s českou jedničkou, Milanem Ludíkem. V 15/30 začíná semifinalový zápas. Hala je naplněna fanoušky, kteří mě ženou k nejlepšímu výkonu mé kariéry. Jsem plný emocí, nadšení a radosti! Porážím Milana po hodinové bitvě 19/21,21/14 a 21/14. Padám na zem a jsem nesmírně rád, že se dostávám do nedělního finále, kde jsem vyzval nejvetší ikonu badmintonu, Petra Koukala. 

        Je to vůbec poprvé, co se s Petrem utkávám v zápase o vše. Známe se velmi dobře, protože jsme spolu trénovali a odehráli nespočet tréninkových zápasů. Hala je přeplněná fanoušky, kteří vytváří neskutečnou atmosféru. Od prvního míče se snažím vytvářit nátlak a hrát aktivně. Petr produkuje chyby, díky tomu vyhrávám první set 21/18. Pak se vše ale otočilo. Petr začal hrát trpělivě a skvěle takticky a otáčí zápas, kdy vyhrává druhý a třetí set dvakrát 11/21. 

        Mrzí mě tato prohra, ale jsem velmi rád, že jsem si mohl s Petrem poměřit síly. Je to pro mě jeden z největších úspěchů vůbec! Děkuji všem skvělým divákům, kteří mě podporovali, bylo to něco neskutečného! Z Nymburka zdraví, Adam 

Archiv novinek

Instagram

Facebook

Náhodná galerie

MČR 2019, Plzeň

Všechny galerie