2015 Scottish Grand Prix

20/11/2015

Jedním z posledních turnajů roku 2015 byla pro mě Scottish Grand Prix, která se konala v
Glasgow. Do Skotska jsem odletěl po úspěchu na Velké Ceně Prahy, kterou jsem vyhrál během
víkendu. Na tento turnaj jsem se dost těšil, protože jsem ho ještě nikdy nehrál.
Jak jsem už zmínil, turnaj se hrál v Glasgow. Hrálo se v Emirates Aréně, která bude v roce
2017 hostit MS jednotlivců. Pro mě osobně byla hala vynikající, hrálo se mi v ní velmi dobře. V
prvním kole jsem nastoupil proti aktuální belgické 1 a 69. hráči světa, Yuhanu Tanovi, se kterým
jsem se utkal před rokem v Maroku, kde jsem ve čtvrtfinále prohrál 3/1 na sety (hrálo se do 11
bodů).

Ke svému utkání jsem nastoupil ve středu v 17/50 místního času. Zápasy šly přesně na
čas, takže jsem se mohl plně soustředit jen na dobré rozcvičení a mentální pohodu. Oba dva sety mi Yuhan utekl na začátku zápasu, kde jsem se zvláště v prvním setu nemohl najít. Chvíli mi
trvalo, než jsem si zvykl na klimatizaci, která foukala z každé strany trochu jinak. Když jsme se
však dostali do hry, byl to velmi vyrovnaný zápas. Škoda jen, že jsem rytmus nechytl od začátku.
Míče byly pomalé, takže se hrály delší výměny, kde jsme oba dva čekali na zaváhání soupeře.
Zvláště stav 18/18 ve druhém setu mě mrzí, mohl jsem to dotáhnout do 3. setu, který by byl
otevřený. S Yuhanem prohrávám 14/21 a 18/21.

Poslední dobou se mi nedaří projít přes první kola. Na druhou stranu to byly vždy velmi
kvalitní zápasy s kvalitními soupeři a já věřím, že pokud začnu na kurtě dávat více najevo svojí
bojovnost (povzbuzení,křičet), tak to prolomím hned v dalších turnajích!

Děkuji všem za podporu! Teď zpět do tréninku, kde se budu snažit znovu zlepšit, abych
mohl hned v Itálii jít pro cenné skalpy. Z letu do Vídně zdraví, Adam

Archiv novinek

Instagram

Facebook

05/12/2018

V pátek jdeme na to. Držte palce. Bude to těžké, ale chceme vyhrát. European Championship of teams - qualification will start this Friday. Cross your fingers.