Yonex Hungarian International 2015

09/11/2015

        Po delší době tréninku, kterou jsem strávil v Praze/Brně, mě čekal další z okruhu turnajů. Jednalo se o Yonex Hungarian International 2015, který se konal v Budapešti. Na turnaj jsem se vypravil s otcem, který se také postaral, aby vše klapalo, jak mělo. Cítil jsem se připraven. Tréninku jsem věnoval hodně času a vše probíhalo, jak mělo. Ihned v prvním kole jsem nastoupil proti bývalému tréninkovému parťáku z Prahy, Nicku Fransmanovi z Holandska.
        Zápas se rozehrál v pátek něco málo po 12/00 hodině. S Nickem se dobře známe z tréninků, které jsme spolu odtrénovali a tak jsme znali silné a slabé stránky soupeře. Zápas jsem rozehrál velmi dobře, tahali jsme se o každý bod. Hlavně v dlouhých výměnách jsem měl převahu. Avšak po první přestávce prvního setu jsem začal urychlovat hru a dělat zbytečné chyby, které mě stály první set poměrem 13/21. Ve druhém setu se karta otočila a trpělivou hrou jsem Nicka převálcoval. Svůj náskok jsem si hlídal počas celého setu a soupeře přehrál 21/12. Ve třetím setu se zpočátku zápas vyvíjel velmi slibně. Stále jsem dodržoval taktiku. Bohužel za stavu 5/5 jsem se nepohodl s rozhodčím o jeho výroku a místo toho, abych se soustředil na další výměnu, tak jsem bojoval sám ze sebou a najednou prohrával 5/8. Tento okamžik byl také rozhodujícím. Následně jsem jen doháněl a bohužel už nezlomil náskok soupeře a prohrál třetí set 12/21.
        Se svou hrou jsem byl spokojený, navíc jsem měl i na to, abych Nicka porazil. Bohužel stále zbytečně řeším věci, na kterých nezávisí celý zápas. Teď mě čeká trénink v Praze, kde o víkendu odehraji dospělácké Grand Prix A. Přístí týden odlétám na Scottish Open 2015, což bude další velkou výzvou. Z Prahy zdraví, Adam

Archiv novinek

Instagram

Facebook

15/02/2019

Zdravím z Německa. Tento týden už se to dalo :-) jsem rád, že můžu trénovat i venku. Jo a ty stopy vzadu jsou všechny moje :-) Greetings from Germany. Back in the office again :-) all those tracks behind me are mine :-)

06/02/2019

Pár fotek z finále, nebylo to vůbec snadné. Obrovský respekt Honzovi Frölichovi jak se dokázal na celý turnaj připravit a jak mu to pořád ještě neskutečně hraje. Bylo mi ctí hrát finále s takovýmto borcem. Chtěl bych ještě jednou poděkovat všem, kteří mě podporovali a podporují. Všem fanouškům, všem sponzorům, bez kterých bych nemohl jít touto cestou, všem lidem, kteří mi na té cestě pomáhají - však vy víte 👏 Díky moc.

Náhodná galerie

MČR 2016, Karviná

Všechny galerie