20. Benátecký pohár

06/09/2015

        Novou sezonu českých turnajů znovu otevřel již jubilejní 20. ročník Benáteckého poháru, který se konal v Benátkách nad Jizerou. Na tento turnaj jsem se vydal v rámci tréninku, ale také kvůli bodům, abych vylepšil svou pozici na českém žebříčku dospělých z 2. místa na 1. Jedná se mi hlavně o tuto pozici pro nadcházející lednové MČR.

        Doprovod mi dělal otec, který mě koučoval a hlavně upozorňoval na důležité věci ve hře, které jsem si chtěl vyzkoušet, či zapojit. Každé kolo bylo kvalitní v tom, že jsem hrál s jiným stylem hry. Chtěl jsem se hlavně soustředit na změnu taktiky během hry, sledovat, co soupeř hraje a podle toho uzpůsobit mou hru, což se mi dařilo. A když jsem sklouzl do "vracečky", byl tam taťka, který mi hned připomněl, na co se soustředit.

        Semifinále a finále bylo však už něco jiného. Zde jsem měl první zkoušku toho, jak jsem připravenej mentálně. V obou zápasech jsem bojoval s velmi kvalitními soupeři, kteří objíždí mezinárodní turnaje a vědí, co to je mezinárodní badminton. Jak Míra Janáček, tak Lukáš Zevl mi dali pořádně zabrat, zvláště ve finále, kde jsem s Lukášem sehrál maratonský zápas (90 minut), ve kterém to byl boj o každý míček. Avšak díky klidné hlavě a dobrým rozhodnutím v koncovkách 2. a 3. setu, jsem zvítězil 17/21, 21/19 a 22/20.

         Jsem velmi rád, že se mi povedlo vyhrát tento turnaj, kde shodou náhod právě před 20 lety vyhrál i taťka. Teď mě čeká trénink v Praze s Koukecem, kde ve středu odpoledne přejíždím na akademické MČR, které se koná 10.-11.9. v Olomouci! Mějte se! Z Brna zdraví, Adam

Archiv novinek

Instagram

Facebook

Náhodná galerie

MČR 2020, Plzeň

Všechny galerie