Indonésie 2015

02/08/2015

        Na letiště v Semarangu jsem přistál 24.8. k večeru. Ihned po příletu a policejní kontrole na mě v příletové hale čekal řidič, který mě odvezl do Kudusu, kde se nachází badmintonové centrum PB Djarum Kudus. Cesta netrvala ani hodinu, avšak po cestě jsem si potřeboval vybrat peníze z bankomatu a co se nestalo. Nevím, jestli jsou místní bankomaty formátovany na nějaký specifický typ karet, ale každopádně obě dvě moje karty se zasekly v automatu a nešly vytáhnout. Tato menší komplikace mě stála trochu nervy, ale vše se rychle vyřešilo zablokováním obou karet a následné cesty do centra.
        Po celodenní cestě jsem byl vcelku unaven. Ihned mě přivítal hlavní trenér Agus Santoso, nastínil mi program tréninků a časy, kdy se odehrávají. Denně máme 2 tréninky po 3 hodinách. Vyjímkou je čtvrtek, kde máme jen ráno a neděle, která je celá volná. Pondělí, čtvrtek a pátek začínáme v 7/00, zbylé dny v 8/00. Odpolední jednotka se odehrává od 15/00. Už po prvních pár dnech jsem se přesvědčil, že jsem v životě tak intenzivní zátěž nepodstoupil. Pro tělo to bylo ze začátku šok.
       Kdybych to měl říci zjednodušeně, je zde méně technických věcí, naopak více taktických. Čtyřikrát do týdne máme kondiční tréninky, které během 3 hodin obsahují vše (od posilovny, výbušnosti, přeběhů na kurtě až po běhání). Zbytek tréninků je herních, kde hlavně hrajeme 1 na 1 po celém kurtě. Z každé nepříznivé situace se dá dostat, jen stačí vnímat hru, konkrétně co soupeř hraje a jak. Je to pro mě nový tréninkový pohled. Díky 6 trenérům, kteří na nás dohlíží je mnohem efektivnější "feedback". Nemluvě o kvalitě tréninkových spoluhráčů (Dinosysius Hayom Rumbaka, Wisnu Yuli Prasetyo nebo Witu Shashar), všichni jsou na vysoké úrovni a jsem velmi rád za každou příležitost, kdy s nimi mohu trénovat.
       Mám zde za sebou již 9 dní. Čeká mě zde poslední týden tréninku, 10.8 odlétám zpět do Česka. Z Kudusu zdraví, Adam

Archiv novinek

Instagram

Facebook

13/12/2018

Jak už všichni víte, spolupracuji s firmou Akuna, jejichž potravinové doplňky mi pomáhají regenerovat a zůstat fit při těžkých tréninzích. Mám tady teď takový sportovní balíček i pro vás. Co musíte udělat abyste ho získali? Napište do komentářů, jestli potravinové doplňky při sportu používáte a když tak jaké. Samotného mě zajímá, co všechno může sportovcům při výkonu pomáhat. Samozřejmě pište jen ty legální ;-) Respektuji i to, že napíšete, že nepoužíváte, ať už z jakéhokoliv důvodu. Vyhrát můžete i tak. Jo a vybírat vítěze tohoto balíčku budeme jen z fanoušků stránky Akuna CZ s.r.o., takže pokud jimi ještě nejste, mrkněte tam.

10/12/2018

Bojovali jsme, ale bohužel to nakonec o kousek nevyšlo. I tak super zážitek s reprezentací, díky. Postup byl doopravdy velice blízko, ale nakonec to vyhráli Španělé, i když se nám je podařilo porazit.

Náhodná galerie

ME 2018, Huelva

Všechny galerie