V polovině přípravy

22/07/2015


        První část letní přípravy je skoro pryč. Dva týdny v Malajsii byly skvělou zkušeností. Nové tréninkové způsoby, okamžitý "feedback" od trenérů, na co se mám zaměřit a hlavně vysoké tempo hry. Vše podle mého očekávání se splnilo.
        Pondělí, středa a sobota byly ranní tréninky ve znamení kondice. Začínalo se v posilovně (pondělí, středa), kde jsem dělal program od kondičního trenéra Davida Neruda. Poté jsme se přesunuli do haly, kde jsme zbytek tréninku skákali přes švihadlo, dělali přeběhy nebo odrazová cvičeni. Výjimkou nebylo ani běhání na čas. V sobotu ráno bylo čistě vytrvalostní běhání se sprinty nakonec. Zbytek tréninků se odehrával na kurtě.
        Jsem velmi rád, že mi trenéři dali možnost trénovat s těmi nejlepšími z akademie. Vysoké tempo hry, různé styly a hlavně lepší hráči jak já- to jsem potřeboval. Ze začátku jsem si musel zvyknout na rapidně rychlejší hru, díky vysoké teplotě v hale míček létal rychleji. Postupně jsem si zvykal, až jsem se konečně mohl soustředit pouze na samotná cvičení.
        Hráli jsme 1 na 1, nebo 2 na 1. Byly to prosté kombinace, ale čas byl úmorný (průměrně 15 minut). Nejtěžší bylo udržet hlavu, soustředit se. Úterý odpoledne bylo dle mého názoru nejtěžší. Celé dvě hodiny jsme dělali "multi-feeding", neboli nastřelování. Za ten trénink jsem vždy vyměnil 4 trika, 2 ponožky a 2 boty!! Až taková vlhkost byla v hale (videa z multi-feedingu mám na facebookové FanPage). V neposlední řadě nesmím zapomenout na tréninkové zápasy. Byly to různé variace. Po celém kurtě, omezení (pouze klír a drop se mohl hrát), nebo trenér různě měnil velikost kurtu. Skvělé zpestření, člověk musí stále přemýšlet, kam může hrát.
        V pátek ráno se přesouvám do Indonésie (Semarang), kde strávím poslední 2 týdny přípravy. Velmi se těším na porovnání tréninků těchto dvou asijských velmocí. Chci poděkovat všem trenérům, kteří se mi věnovali! Hlavně trenérovi Krishnam Yogendran, který mi ukázal, na čem mám pracovat! Mějte se hezky! Z Malajsie zdraví, Adam

Archiv novinek

Instagram

Facebook

Náhodná galerie

LI-NING Czech Open 2017

Všechny galerie