První dojmy z Malajsie

12/07/2015

        Tento rok jsem se rozhodl, že chci vyzkoušet znovu něco jiného. Tak jako před 2,5 rokama jsem byl v Číně (Donnguan), tento rok to je Malajsie (Kuala Lumpur) a Indonésie (Semarang). V každé zemi budou 2 týdny tvrdého tréninku, pro mě zvláště snaha se co nejvíce adaptovat na asijský styl hry, se kterým se potkávám na mezinárodní scéně, ne však v Evropě. Je to určitě skvělý impuls a hlavně zpestření před začátkem nové turnajové sezóny.
        První zastávkou je Kuala Lumpur, konkrétně New Vision Academy, kterou jsem si nechal poradit od bývalého výborného hráče a mého kamaráda Kenna Lima. Letěl jsem sem asi 15 hodin čistého času Vídeň-Frankfurt-Singapur-Kuala Lumpur. Ve čtvrtek večer (9.7) jsem přiletěl. Ihned po příletu jsem šel ubytoval v hostelu pro hráče (Forum 19), který se nachází asi 8 minut autem od akademie. První dny mi dělalo nejvetší problém v noci usnout, nejen díky časovému posunu (+6 hodin), ale také díky horku, které je navíc upevněno vlhkostí. Už si pomalu zvykám, navíc na pokoji mi jede klimatizace "o 106 :-)".
        Co se týče tréninků, denně máme 2 tréninky po 2 hodinách. Z toho 3krát do týdne jsou zapojeny i kondiční tréninky (posilovna,běhání či výbušnost). Na kurtě se to moc neliší od toho, co jsem v roce 2012 trénoval v Číně. Dlouhé intervaly, jednoduché kombinace. Takhle bych asi nejlépe vystihl tyto tréninky. Trenér se mi snaží vždy prohodit co nejvíce domácích hráčů, abych hrál s odlišnými styly. Jinak asi největší překvapení na vlastní kůži byla určitě právě vlhkost v hale. Byl jsem na ni připravený, ale až tak? Za 1 trénink spotřebuji 4 trika, vypiju 3l tekutin (1,5l vody,1,5 isotonického nápoje). Nejspíš to je právě to, co mi v Evropě chybí. Změna podmínek pro trénink, aby tělo dostalo pořádně zabrat.
        Dnes v neděli mám volno. Kenn mě vyzvedne a ukáže mi něco málo z Kuala Lumpur. Budu se snažit nafotit, i natočit jak to zde vše probíhá. Aktuální info můžete sledovat na facebookové FanPage. Z horké Malajsie zdraví, Adam

Archiv novinek

Instagram

Facebook

13/12/2018

Jak už všichni víte, spolupracuji s firmou Akuna, jejichž potravinové doplňky mi pomáhají regenerovat a zůstat fit při těžkých tréninzích. Mám tady teď takový sportovní balíček i pro vás. Co musíte udělat abyste ho získali? Napište do komentářů, jestli potravinové doplňky při sportu používáte a když tak jaké. Samotného mě zajímá, co všechno může sportovcům při výkonu pomáhat. Samozřejmě pište jen ty legální ;-) Respektuji i to, že napíšete, že nepoužíváte, ať už z jakéhokoliv důvodu. Vyhrát můžete i tak. Jo a vybírat vítěze tohoto balíčku budeme jen z fanoušků stránky Akuna CZ s.r.o., takže pokud jimi ještě nejste, mrkněte tam.

10/12/2018

Bojovali jsme, ale bohužel to nakonec o kousek nevyšlo. I tak super zážitek s reprezentací, díky. Postup byl doopravdy velice blízko, ale nakonec to vyhráli Španělé, i když se nám je podařilo porazit.

Náhodná galerie

Thomas Cup 2018, Kazaň

Všechny galerie