Yonex Lithuanian International

08/06/2015

Po 5 skvělých dnech strávených ve Varšavě, kde jsem měl možnost trénovat v národním centru, jsem se vypravil na druhý baltský turnaj, který se konal na Litvě. Turnaj se odehrál ve městě Kaunas, který se nachází asi 100 km od polských hranic. Abych řekl hned na úvod, myslím si, že se mi povedl tento turnaj díky tomu, že jsem se poprvé v hlavě uvolnil a neřešil jsem jiné věcí zároveň (např. škola). Hala byla výborná, hrálo se na yonexových kobercích a s míčI Yonex AS 50, které mi velmi vyhovovaly.
        V prvním kole jsem se utkal s Polákem Pradzinskim, ve druhém pak s Francouzem Gueguin.Obě kola byla velmi podobná. V obou zápasech to byla výhra na 2 sety, ale na kurtě jsem nehrál to, co bych chtěl, spíše jsem jen následoval hru soupeře. Bránil jsem. Nakonec vyhrávám stejně 21/17, 21/19. V pátek odpoledne jsem nastoupil do čtvrtfinále proti druhému Francouzi Cajotovi. Pierrick Cajot byl nejlepší Francouz v juniorech a teď se snaží probít v dospělých, tak jako já. Zde to byl ale jiný zápas. Hrál jsem už svou hru, snažil jsem se hrát delší výměny a hlavně připravit si akci pro útok. Ve třetím setu jsme se drželi do poloviny, kde jsem ještě prohrával 9/11, ale poté jsem díky trpělivosti otočil stav a vyhrál celý zápas 21/13,13/21 a 21/15. Postoupil jsem do sobotního ranního semifinále, kde jsem se střetl s aktuálním vícemistrem Anglie, Samem Parsonsem.
        Sam je jeden z mála všestraných hráčů, který ovládá na kurtě cokoli. Podrží míček ve výměně, dokáže ubránit kurt a hlavně má dobrý útok. Byl to zápas 50/50. Znakem našeho zápasu byly dlouhé výměny. V koncovce třetího setu jsem měl více štěstí já, kdy jsem zakončil směčí do těla. Vyhrávám po maratonském výkonu, který trval 69 minut a výsledkem 18/21,21/18 a 21/19!! Tímto jsem se dostal do svého premiérového finále na seniorském okruhu turnajů. Tam mě nic lehkého nečekalo, protože jsem se utkal s aktuálně 72. hráčem světa, turnajovou jedničkou Kestou Navickasem.
        Finále bylo zahájeno 3 hodiny po dohrání semifinále. Měl jsem obavy, jestli tělo bude připraveno, ale to bylo zbytečné. Ten fakt, že hraju finále a mám šanci se poprat o první vítězství, všechno pohltil. V zápase byl důležitý útok, se kterým jsem Kestu přehrával. Hlavně útočnými klíry na zadní lajnu. Třetí set jsem bojoval o každý míč, už jsem ten turnaj chtěl zakončit vítězstvím. A povedlo se. Vyhrávám 22/20,6/21 a 21/18. Poprvé vyhrávám seniorský turnaj. Tento pocit se nedá srovnat s jinými výsledky. Jsem šťastný, že se to povedlo. Je to pro mě obrovská motivace do nadcházejícího tréninku, turnajů.
        Teď mě čeká trénink v Praze, kde budu až do pátku. V neděli pak odlétám do New Yorku, kde se hraje US Open. Moc se těším na tento turnaj! Mějte se, Adam
        
   

Archiv novinek

Instagram

Facebook

Náhodná galerie

ME 2018, Huelva

Všechny galerie