41st Polish Open 2015

21/03/2015

        Posledním turnajem před maturitou byl 41st Polish Open 2015, který se konal v Arlamowie. Jelikož je to turnaj kategorie International Challenge, vydali jsme se na něj společně s trenérem Dickym a spoluhráči Petrem, Jarem v úterý krátce po poledni. Cesta trvala 7 hodin, ihned po příjezdu jsme se ubytovali a šli spát. Pro mě turnaj začínal kvalifikací už ve středu.

        Do prvního kola kvalifikace jsem nastoupil proti Polákovi Maciej Ociepa. K zápasu jsem se velmi dobře připravil a tak i nedopustil žádné drama a po výhře 21/10,21/13 postupuji do druhého kola, kde nastupuji proti bývalému druhému nejlepšímu junioru Piotrovi Wasilukovi. Známe se ze své juniorské dráhy a tak si už dopředu promýšlíme taktiku s trenérem Dickym. V zápase byli vždy okamžiky, kdy jsem vedl o více bodů, bohužel pak nastaly stavy, kdy mě Piotr dotáhl a bylo lehčí drama, než se mi znovu povedlo nahrát více bodů. V tomto zápase jsem musel jen vyčkávat, kdy soupeř v delší výměne udělá chybu. To se mi také vyplácelo a vyhrávám 21/18,21/15. Postupuji do finále kvalifikace, kde se střetávám s aktuálním mistrem Finska, Antonem Kaistim.

        Anton je vysoký hráč se skvělými údery na lajny. Má výbornou techniku, díky které těží hlavně při útoku. Věděl jsem, že pokud chci vyhrát, musím ho pořádně rozběhat a hrát rychlou hru. Od začátku do konce zápasu to bylo velmi vyrovnané. Nejvyrovnanější byl však 3. set, kde jsem v koncovce vedl 19/15 a Anton dokázal stáhnout na 19/19. Stále jsem si však věřil, že to dokáži! A ono se to povedlo! Vyhrávám 21/17,13/21 a 21/19 a dostávám se do hlavní soutěže, kde jsem přiřazen Taipecovi Hsueh Hsuan YI. Je to pro mě velký skalp a jsem šťastný, že se mi znovu povedlo vyhrát zákeřnou kvalifikaci. Nohy večer sice bolí, ale snažím se pořádně zregenerovat na čtvrteční hlavní soutěž, kde jsem nastoupil ve 12/55 k prvnímu kolu.

       Mého soupeře dokonce zažil i sám Dicky, který s ním hrál v jeho aktivní kariéře. Takže mi poradil, na co si dávat pozor a čím ho mohu překvapit. Od první výměny jsem mu dal jasně na jevo, že to nebude mít lehké. V obou setech do poloviny to byla vyrovnaná partie. Dlouhé výměny, ve kterých jsem vyčkával na správnou příležitost k útoku. Dokonce jsem i 2 krát vedl 11/9. Bohužel pak se projevila moje nezkušenost ještě. Začal jsem se snažit vyhrávat na první 3 míče, což byla chyba. Soupeř toho ihned využil a vyhrává 13/21 a 12/21.

        I tak odjíždím z Arlamowa s dobrým pocitem! A co je hlavní, má hra byla to, co musím hrát a co dnes platí! Děkuji všem za podporu, bylo skvělé znovu sdílet mé výhry s Vámi! Teď mě čeká trochu klidnější část sezony bez turnajů. Budu v Brně trénovat a hlavně studovat, abych zvládl maturitu a měl tak poté klid na badminton :-) Z Brna zdraví, Adam

        

Archiv novinek

Instagram

Facebook

Náhodná galerie

MČR 2020, Plzeň

Všechny galerie