50th Portuguese International 2015

08/03/2015

        Jako jeden z posledních mezinárodních turnajů, které mě čekají před maturitou, jsem si vybral 50th Portuguese International 2015. Tento turnaj se konal v krásném a moderním centru v Caldas da Rainha, které se nachází asi 85km od Lisabonu. Turnaj pro mě začal ve čtvrtek kvalifikací mužského singla, kde jsem byl nasazen jako hráč číslo 5.

        V prvním kole kvalifikace jsem se utkal s Finem Akselim Dankansenem. Je to velmi šikovný, technicky vybavený hráč. Všechny údery, co hrál, létaly k lajnám. Když měl šanci, útok byl konečný a na saku roztáčel míčky takovým způsobem, že se těžko daly vyhazovat na zadní lajnu. Naštěstí pro mě jeho fyzická stránka byla horší. Po 50 minutách vyhrávám 21/18,16/21 a 21/13. Odjíždím na hotel a společně s taťkou probíráme taktiku na mého dalšího soupeře, kterým byl Gergin Nedyalkov z Bulharska. Gergin přesně odpovídá popisu “MAŠINA”. Malý, silnější postavy. Snaží se ze všeho útočit a vytvářet nátlak. Věděl jsem, že když budu trpělivý a nechám ho běhat, tak se rychle unavý a budu moci jít do útoku já. Vyhrávám 21/18 a 21/9. Postupuji do večerního finále kvalifikace, které se hrálo ve 20/50. Soupeřem mi byl Švéd Daniel Ojaaar, se kterým jsem hrál už jednou a to před rokem v Irsku, kde jsem dostal pořádný “KOTEL”. Tentokrát se mi povedlo podat velmi soustředěný výkon. Byl to úplně jiný zápas. Údery mi létaly k lajnám, byl jsem pořád připraven na další bod. Věřil jsem si a také se mi to vyplatilo! Vyhrávám 21/16 a 21/19 a podruhé v životě se dostávám z kvalifikace do hlavní soutěže.

        V hlavní soutěži jsem narazil na 5. nasazeného Kierana Merrileese. Nejlepší Skot a přední hráč evropského okruhu. Výborně technicky vybavený, jeho údery jdou velmi těžko číst a člověk tak do poslední chvíle neví, co zahraje. Od začátku až do konce jsem tahal za kratší konec. Jasně jsem si řekl, že budu bojovat o každý bod! Čekal jsem vždy na menší zaváhání z jeho strany, abych mohl jít do útoku. I tak mě Kieran vyřadil z turnaje a po výsledku 18/21,12/21 se loučím s Portugalskem. 

        Tento zápas mi dal znovu plno zkušeností a hlavně nových poznatků, které chci využít v budoucnu. Jsem rád, že jsem odehrál skvělé 4 zápasy, které mi znovu daly plno zkušeností a hlavně motivace do tréninku. Teď akorát sedím v letadle, na cestě zpět do ČR. Zůstávám v Praze až do středy, poté odjíždím na další turnaj do Rumunska. Děkuji všem za podporu, moc si ji vážím! S přátelským pozdravem, Adam :-)

Archiv novinek

Instagram

Facebook

Náhodná galerie

MČR 2020, Plzeň

Všechny galerie