MČR 2015

03/02/2015

        Tento víkend se odehrálo MČR 2015, které se konalo překvapivě v Karviné. Jen na úvod bych rád vyzdvihl obrovský divácký zájem, který byl na badmintonové poměry zde v Česku neskutečný. Právě fanoušci vytvořili tu správnou atmosféru, která poháněla všechny hráče k co nejlepším výkonům. Svou přípravu jsem ani na tento "svátek" badmintonu nepodcenil a pilně se připravoval v Praze. Věřil jsem, že forma přišla v pravý okamžik.

        Díky svému postavení na českém žebříčku (1.místo) jsem byl nasazen na 5-8. místě. V prvním kole, které se hrálo v pátek odpoledne, jsem se střetl s Přemyslem Voráčem z Plzně. V prvním setu jsem díky nátlaku a aktivní hře nedal soupeři moc šancí na vymýšlení a s přehledem jsem vyhrál. Ve druhém setu jsem začal více hrát dlouhé výměny, při kterých jsem až moc vymýšlel, tím jsem se sám dostal do problémů. Nakonec jsem však vyhrál 21/6 a 21/16, čímž jsem se dostal do sobotního druhého kola. Ve druhém kole jsem hrál proti jednomu z nejnepříjemnějších hráčů na českém okruhu a to proti Davidovi Ptáčkovi z Kopřivnice. Je to velmi nepříjemný hráč, který má výborné sako a o smeči ani nemluvě. Nesmí se mu nechat ani chvilka času, či prostoru, jinak toho velmi dobře využije. Díky zkušenosti z mezinárodních turnajů jsem zvládl obě koncovky lépe a zápas jsem vyhrál dvakrát 21/17. Postup do čtvrtfinále byl pro mě první krok, který jsem splnil. Teď na mě čekala výzva jménem Honza Frohlich, hráč, se kterým jsem prohrál obě dvě čtvrtfinále na předešlých MČR.

        Věřil jsem, že tento rok se mi povede prolomit tuto zeď, která mě dělila od semifinále. Cítil jsem se být připraven. Začátek zápasu jsem byl jak raketa po odpálení. Bohužel čím výše jsem stoupal, tím rychleji mi ubývala rychlost a Honza toho využil. Byl jsem opravdu zklamaný z předvedeného výkonu, protože to není to, čím bych chtěl tyto hráče porážet. Nechci více rozepisovat, zápas jsem rozebral s trenérem a věřím, že to bylo pro mě další velkou zkušeností. Jak říkají lidé kolem mě, ,, Přes porážky se člověk učí ". Prohrál jsem 13/21 a 11/21. Tím na mě zbylo 5-8. místo. Jediná věc, která mě potěšila, byla výhra v anketě Junior roku, kterou jsem už vyhrál potřetí za sebou. Moc si toho vážím! Děkuji všem za podporu, z Brna zdraví, Adam

       

       

Archiv novinek

Instagram

Facebook

13/12/2018

Jak už všichni víte, spolupracuji s firmou Akuna, jejichž potravinové doplňky mi pomáhají regenerovat a zůstat fit při těžkých tréninzích. Mám tady teď takový sportovní balíček i pro vás. Co musíte udělat abyste ho získali? Napište do komentářů, jestli potravinové doplňky při sportu používáte a když tak jaké. Samotného mě zajímá, co všechno může sportovcům při výkonu pomáhat. Samozřejmě pište jen ty legální ;-) Respektuji i to, že napíšete, že nepoužíváte, ať už z jakéhokoliv důvodu. Vyhrát můžete i tak. Jo a vybírat vítěze tohoto balíčku budeme jen z fanoušků stránky Akuna CZ s.r.o., takže pokud jimi ještě nejste, mrkněte tam.

10/12/2018

Bojovali jsme, ale bohužel to nakonec o kousek nevyšlo. I tak super zážitek s reprezentací, díky. Postup byl doopravdy velice blízko, ale nakonec to vyhráli Španělé, i když se nám je podařilo porazit.

Náhodná galerie

Czech International 2017

Všechny galerie