Botswana International 2014

15/12/2014

Druhým turnajem, který jsem odehrál v Africe byl Botswana International 2014, který se konal v Lobatse. Ve středu ( 10.12 ) odpoledne jsme přeletěli z Johannesburgu do hlavního města Botswany Gaborone. Ihned po příletu bylo vše perfektně zajištěno. Byli jsme převezeni do 45 minut vzdáleného Lobatse, kde se odehrál samotný turnaj. Až na menší problémy s ubytováním, které jsme na místě vyřešili, jsem nezaznamenal žádné nedostatky. Musím hlavně poděkovat velmi ochotnému Thusovi Mudongovi, který se o nás skvěle staral.
        Ve čtvrtek odpoledne jsme měli první trénink v hale, která byla pro mě osobně překvapením. Nejen, že se hrálo v novém, čistém komplexu, kde nechyběl ani běžecký ovál ( 400 m) , fotbalové hřiště a celkové zázemí pro sportovce, ale hlavně, v badmintonové hale se hrálo na badmintonových kobercích, což je něco, s čím jsem se v Africe ještě nesetkal. Hala byla vysoká a velmi prostorná, takže chvilku trvalo, než jsem se na kurtě zorientoval. Po tréninku jsem využil také běžeckého oválu, kde jsem si lehce zaběhal a připravil nohy na páteční zápasy. Zbytek dne jsme s klukama z Evropy strávili ( tak jako skoro každý den ) u bazénu, hlavně na sluníčku, které opravdu dost “ vařilo “.
        V pátek jsem nastoupil ke svému prvnímu kolu proti Christopher Paul z Mauriciusu. Snažil jsem se udržet míček co nejdéle ve hře, abych se dobře rozehrál a vyzkoušel všechny údery. Po výhře 21/11 a 21/15 postupuji do druhého kola, kde jsem se už střetl s nejlepším Bulharem a turnajovou 4, Blagoslavem Kisyovem. Blago je velmi zkušený hráč, který běžně trénuje v Indonésii a objíždí evropské Circuity. Před zápasem jsem rozebíral taktiku s trenérem Dickym. Veděl jsem, že v tomto zápase nejsem favoritem, chtěl jsem ho překvapit. Začátek zápasu mi vyšel dobře. Dostal jsem se do vedení a držel si ho. Bohužel postupem času jsem se dostával do zbrklých rozhodnutí, které Blago trestal. Snažil jsem se rychle rozehrávat a rozběhat ho. Avšak on svojí nátlakovou hrou mi dělal větší problémy, navíc mé údery v prvním setu nebyly dostatečně dlouhé. První set prohrávám 16/21. Do druhého setu jsem vstoupil o něco hůř. Vždy jsem tahal za kratší konec, ale po přestávce v 11 jsem začal dotahovat, mé údery začaly padat na lajny a já jsem převzal vedení. Dokonce jsem měl 2 setbole ( 20/19 a 21/20 ). Bohužel jsem ani jeden nevyužil. Ve druhém setu prohrávám 21/23. Kdybych vyhrál druhý set, věřil bych si na výhru!
        I tak jsem rád, že jsem na obou turnajích, i přes vcelku rychlé skončení odehrál velmi kvalitní zápasy s lepšími hráči! Jsou to skvělé zkušenosti, které jsem nasbíral a věřím, že je postupem času využiji ke svému prospěchu! Tím bych se také rád rozloučil s Afrikou. Akorát sedím na letišti v Dauhá a čekám na polsední let do Vídně. V následujících týdnech mě čeká příprava na mistrovství ČR, které se koná na přelomu ledna a února v Karviné. Chci být připraven na 100% a podat co nejlepší výkon! Děkuji všem za podporu! Z Dauhá zdraví, Adam 

Archiv novinek

Instagram

Facebook

Náhodná galerie

LI-NING Czech Open 2017

Všechny galerie