South Africa International 2014

07/12/2014

        První ze dvou plánovaných prosincových turnajů mám za sebou. South Africa International se odehrál v Pretorii, kde jsem se vydal společně se slovenským hráčem a kamarádem Matějem Hliničanem. Letěli jsme Vídeň-Dauhá-Johannesburg. Po příletu do Johannesburgu nás organizátoři odvezli do “ guest house “, kde jsme měli spát. Po 6 hodinách čekání jsme se konečně dočkali pokoje, ale hned druhý den nás přesunuli do nedalekého hotelu 224. Nechci moc rozebírat organizaci turnaje, která je opravdu špatná ( odvoz do haly byl vždy opožděn, někdy až o hodinu. Na pokojích nefungovala klimatizace, atd.. ).
        Naopak co se týče haly a míčků, se kterými jsme hráli, nedá se nic vytknout ( na africké poměry ). Ve čtvrtek 4.12 jsme poprvé trénovali od příletu a zároveň si i vyzkoušeli halu. Až na dřevěné nohy po letu a problémech s ubytováním bylo všechno ok. )

        V pátek jsem nastoupil ke svému prvnímu kolu. Los ke mně nebyl moc přívětivý, protože jsem hrál s nejlepším Afričanem Edwinem Ekiringem z Ugandy ( avšak trvale žijícího a trénujícího v Holandsku ). Edwin v posledních týdnech vyhrál dva turnaje a šlo vidět, že má formu. Neměl jsem co ztratit, naopakl jsem na kurt s chutí a poprat se! Zkusit ho porazit! Celý zápas byl spíše veden z mé strany, Edwin pouze vracel míčky. Snažil jsem se tvořit hru, útočit. Vycházelo to, ale čím víc se Edwin dostával do tempa, tím více chyb jsem začal dělat. Bohužel jsem prohrál 16/21 a 16/21. Držel jsem se ho, ale v každé koncovce setů byl Edwin lepším hráčem ( Edwin nakonec prohrál až ve finále, kde ho porazil Luka Wraber z Rakouska ).
          Od soboty jsem tak měl volno. Snažil jsem pokračovat v normálním tréninkovém tempu, i když trénovat ve 30 stupních není sranda, zvláště, když je v Evropě zima. V úterý nás čeká výlet do největší atrakce v Jížní Africe, která se jmenuje Sun City. Hned ve středu však přelítáme na druhý turnaj do Botswany ( Lobatse ), kde v pátek nastupuji k prvnímu kolu proti soupeři z Mauriciusu. Z Afriky zdraví, Adam

Archiv novinek

Instagram

Facebook

Náhodná galerie

ME 2018, Huelva

Všechny galerie